Emlak Nabzı

Adanış Kutsal Kavga Film Oyuncuları ve Konusu

Adanış Kutsal Kavga Film Oyuncuları ve Konusu
30 views
29 Mart 2022 - 19:03

Adanış Kutsal Kavga Film Oyuncuları ve Konusu. Adanış Kutsal Kavga sosyal medyanın favorisi oldu! Başroldee İsmail Filiz’in yer aldığı, yakın zamanda vizyona girmeye hazırlanan Adanış Kutsal Kavga filminden ilk görseller geldi.

Peki Adanış Kutsal Kavga filminin konusu ne? İşte çoktandır beklenen Adanış Kutsal Kavga filmi hakkında tüm detaylar.

Adanış Kutsal Kavga Film Oyuncuları ve Konusu

Sinemaseverler tarafından uzun süredir merakla beklenen, pandemi nedeniyle ertelenen ve 2 yıl aranın ardından 11 Mart’ta sinemalarda gösterime girdikten sonra seyirciden büyük ilgi gören ‘Adanış Kutsal Kavga’, sosyal medyada sıkça konuşulur hale geldi..

Filmin yönetmenliğini,  Emir Khalilzadeh yapıyor.  Kendisi ‘Two Fingers Honey’ filmiyle Arnavutluk sinema tarihinin en çok izlenen filmine imza atmıştır.

Adanış Kutsal Kavga Konusu

Aksiyon türündeki film;  Kısaca Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin ardından ortaya çıkan kadim sırrı korumak üzere görevlendirilmiş Adanmışlar ile bu sırrı ele geçirmek isteyen karanlık güçlerin mücadelesini aktarıyor.

Adanış: Kutsal Kavga, İstanbul’un fethinden sonra bir yarısı soylu Julius Ailesi’nde diğer yarısı ise  Adanmışlar’da olan kutsal haritanın odağında olan olayları konu ediyor. “Adanmışlar”, İstanbul’u fethinin ardından Türklerin eline geçen önemli bir sırrı korumak için teşkilatlanmış olan bir oluşumdur. Sırrı korumak için her şeyi göze alan “Adanmışlar, sırrı ele geçirmek için çabalayan karanlık güçlere karşı oldukça zorlu bir mücadeleye girişir.

Filmin oyuncu kadrosu

  1. İsmail Filiz
  2. Esra Bilgiç
  3. Serdar Deniz
  4. Aslıhan Karalar
  5. Turgay Tanülkü
  6. Cenk Kangöz
Filmin gözalıcı aksiyon sahnelerinde kullanılan bu tekniği beyazperdeye taşıyan filmin senaristi ve oyuncusu Baki İlhan, Hankando’nun yaratıcısı Şenel İlhan’ın oğlu. Hankando stilinde master olan Baki İlhan’ın yanı sıra Hankando okullarında eğitim gören birçok isim de filmde yardımcı oyuncu olarak kamera karşısına geçti.

Aksiyon sahnelerinde filmin yapımcısı Şenel İlhan’ın mucidi olduğu Hankando ekolünü kullanan ‘Adanış Kutsal Kavga’, Türk sinemasında aksiyon standartlarını yeniden belirledi.

Türk sinemasında eşi benzeri görülmemiş aksiyon sahnelerini hayata geçiren ve seyircinin övgüsünü aldı ‘Adanış Kutsal Kavga’, Tiktok ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında yeni bir akımın başlattı.

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarılı aksiyon sahnelerini bünyesinde barındıran Adanmıs¸’larda kalan efsanevi haritanın etrafında şekillenen bu soluk kesici aksiyon filmi, Türk sinemasında standartları yeniden belirliyor!

Adanış Kutsal Kavga Fragman

 

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.