Emlak Nabzı

Aksa Elektrik’ten fatura borcuna taksit

Aksa Elektrik’ten fatura borcuna taksit
52 views
20 Haziran 2020 - 12:31

9 il ve 102 ilçede yaklaşık 2.3 milyon aboneye elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, Salgın döneminde elektrik faturalarını ödeyemeyen aboneler için taksitli fatura ödeme kampanyası başlattığı duyurdu.

Kampanya kapsamında, 3 bin TL’ye kadar borcu olan abonelere 30 Haziran’a kadar başvuru yapmaları halinde 3 eşit taksite kadar kredi kartı olmadan ödeme seçeneği sunulduğu açıklandı.

Toplam nüfusu 4 milyon olan Çoruh ve Fırat bölgelerinde elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, salgın döneminde faturalarını ödeyemeyen abonelerine destek olmak amacıyla taksitle fatura ödeme kampanyası başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Temmuz ayından itibaren enerji sektöründe normalleşme sürecine girileceğinin, elektrik ve doğal gaz faturalarının tahsilatlarına başlanacağının açıklanması üzerine, tüketicilerin mağdur edilmemesi amacıyla elektrik faturalarında 3 aya kadar taksit uygulaması başlatıldığı kaydedildi.

Son Başvuru 30 Haziran

Gecikme tutarı dahil 3 bin TL’ye kadar olan ve ikiden fazla ödenmemiş faturası bulunan abonelerin, 30 Haziran’a kadar yapılan başvurular ile fatura taksitlendirme kampanyasından yararlanabilecekleri bildirildi.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.