Emlak Nabzı

Bitcoin bir ayın en düşük seviyesinde

Kripto para piyasaları yeni haftaya düşüşle başladı. Piyasanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yüzde 3’ün üzerinde düşüşle 38 bin …

Bitcoin bir ayın en düşük seviyesinde
26 views
19 Nisan 2022 - 11:55

Kripto paraları bu haftaya düşüşle başladı. Piyasanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yüzde 3’ün üzerinde düşüşle 38 bin 700 doların altına indi. Ethereum ise 2 bin 895 dolara çekildi.

Böylece Bitcoin yaklaşık bir ayın; Ethereum ise 22 Mart’tan bu yana en dip seviyesini gördü. Yaşanan gerilemenin sebepleri arasında ABD’deki vergi ödemeleri gösteriliyor. ABD’de vergi ödemeleri için son güne girildi. Vergi ödemesi gelen varlık sahiplerinin satışa geçmiş olabileceği belirtiliyor.

Kripto para vergi raporlama şirketi CoinTracker ile Wakefield Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’li kripto para yatırımcılarının yüzde 96’sı 27 Mart itibarıyla vergi beyannamelerini sunmamıştı.

Diğer yandan Fed’in para politikasını daha fazla sıkılaştırma olasılığında yatırımcıları riskli varlıklardan uzaklaştıyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.