Emlak Nabzı

Bungladov Evler Trend Oldu

Bungladov Evler Trend Oldu
272 views
03 Aralık 2021 - 11:25

Covid salgını sebebiyle son yıllarda vatandaşların  ev tercihlerinde bazı değişimler olmuştu. Küçük bir arsası, tarlası arazisi olanlar tek katlı evleri, prefabrik evleri ve diğer seçenekleri araştırmaya başlamışlardı.

 12 m2, 24 m2 tercihlerinin olduğu ve tercihe göre büyüyen evler için fiyatlar 36.000 TL’den başlıyor.

Bungalov ev Özellikleri

Ahşap bungalovlar betonarme ya da taş evlerden daha farklı ekolojik yapıya sahip oldukları için imar izni olmayan yerlerde de yapılmasına çoğunlukla izin alınabiliyor. sundurma ile örtülü verandası bulunan, genellikle ahşaptan inşa edilen tek ya da bir buçuk katlı müstakil yapılardır. Özellikle tatil bölgelerinde ya da orman içinde konaklama amacıyla kullanılır.

Bungladov evlerin temel özellikleri ahşap yapıda olmaları olduğundan dolayı fiyatlar daha uygundur. Bungladov ev yaptıracak olanlar için fiyatlar firmadan firmaya, kullanılan malzemeye göre ve talep edilen ölçülere ve büyüklüğe göre değişir.

Kendinize ait bir bungalov ev inşa etmek isterseniz ilk olarak bunun için alanınızı belirlemeniz gerekiyor. Hemen ardından gerekli izinlerin alınması ve bungalov evin tasarlanması gerekli. Hazır bir plandan yola çıkmak isterseniz yüzlerce farklı bungalov eve ulaşmanız mümkün. Bunlar arasından seçiminizi yaparak işlemlere başlayabilirsiniz.

Bungalov evler genellikle ahşaptan yapılır. Ancak haşabın tek seçenek olmadığının bilinmesi gerekir. Farklı malzemelerden üretilen evler de bungalov ev olarak tanımlanabilir. Ancak ahşap malzeme yapısı gereği birçok avantajı bir arada sunduğundan insanlar tarafından bungalov evler üretilirken en çok tercih edilen malzemedir.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.