Emlak Nabzı

CarrefourSA’nın en büyük şubesi kaç milyona satıldı?

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, 1996’dan bu yana Türkiye organize gıda perakende sektöründe faaliyet gösteriyor …

CarrefourSA’nın en büyük şubesi kaç milyona satıldı?
6 views
10 Mayıs 2022 - 16:28

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, 1996’dan bu yana Türkiye organize gıda perakende sektöründe faaliyet gösteriyor.

CarrefourSA, 1999’dan 2013’e kadar geçen süreçte organik ve inorganik büyüme adımlarına imza attı. Yönetimin 2013’te Sabancı Holding’e devrolmasıyla Türkiye organize perakende sektöründe yeni bir strateji izlenmeye başladı. CarrefourSA, 2014’te müşterileri adına “Ne Lazımsa” diyerek insan kaynakları, teknolojik altyapı, market konsepti gibi birçok alanda yatırım yaptı.

2015 yılında gerçekleştirdiği satın alma hamleleriyle CarrefourSA, büyümesini sürdürdü. Bu dönemde İsmar, Kiler ve bazı yerel marketleri bünyesine kattı.

CarrefourSA, bugün 11 bin çalışanı ile 41 ildeki hiper, süper, gurme ve mini formatlardaki 686 marketi, 11 deposu ve CarrefourSA Online Market ile yoluna devam ediyor.

Bir dönem satın almalarla gündemde olan CarrefourSA, son dönemde şube kapanışları yapıyor. Geçen yıl 34 mağazasını Migros’a satan Carefoursa’da bir büyük satış işlemi daha gerçekleşti.

CarrefourSA’nın en büyük marketlerinden biri, İstanbul Marmara Forum AVM içinde idi. 26 bin metrekare büyüklüğe sahip olan Marmara Forum CarrefourSA, geçtiğimiz günlerde 100 milyon TL bedelle satılmış.

Bunu nereden mi öğrendik… Tabii ki emlak şirketinin kutlama mesajından. Coldwell Banker Commercial Business Club, Marmara Forum CarrefourSA’yı 100 milyon TL + KDV bedelle satıldığını duyurdu.

Kutlama mesajında kime satıldığıyla ilgili bilgi yok. Ancak yaptığımız araştırmada Anpa Gross Market’in aldığını öğrendik.

Kaynak: Para Dergisi

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.