Emlak Nabzı

Dramax, rekor kıran Türk dizilerini dünya genelinde erişime açacak.

Dramax, rekor kıran Türk dizilerini dünya genelinde erişime açacak.
130 views
16 Nisan 2021 - 10:55

Abonelik sistemiyle hayata geçirilen dijital platform Dramax, rekor kıran Türk dizilerini dünya genelinde erişime açacak.

Yayınlandıkları zamanlarda izlenme rekorları kıran yerli diziler tek platform üzerinden dünya genelindeki kullanıcıların erişimine açılıyor. Yeni nesil dijital platform Dramax, 5 bin saatten fazla dizi içeriği ile yayın hayatına başladı.

Dramax Türk kültürünü dünyaya tanıtan en güçlü platform olacak

Tanıtım toplantısında konuşan platformun icra kurulu üyesi Murat Saygı, “Hem ülkemizde üretilen dizilerin kalitesi hem de geniş bir mozaikten oluşan bu toprakların hikayeleri sayesinde dünyada Amerika’dan sonra en çok içerik satan ülke haline geldik. Dramax, ülkemize sağlayacağı ekonomik katkıların yanı sıra Türk kültürünün, coğrafyasının, gelenek ve göreneklerinin, turizminin tanıtıldığı en kuvvetli platform olacak” dedi.

Platform ile web üzerinden veya mobil uygulama sayesinde 4,6 milyar web kullanıcısı, 5,2 milyar mobil kullanıcı hedeflendiğini belirten Saygı, “Dramax’ı Türk içeriklerini dünyaya ulaştıran bir otoban gibi düşünebilirsiniz” diye konuştu.

Dramax Kimin? Murat Saygı Kimdir ?

  • Murat Saygı Dramax İcra Kurulu Üyesidir.
  • Boğaziçi Üniversitesi Mezunudur.
  • Beşiktaş Taraftarı
  • 992-2001 yılı arası Show TV’de çalıştı
  • 2001’in sonundan 2008’e kadar Kanal D’yi yönetti
  • 4 Tematik Kanal kurup çocuk kanalı, yemek kanalı gibi bunları SONY’e sattı.

Dramax web sitesinde şu anda arapça ve ispanyolca dil seçeneği mevcut

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.