Emlak Nabzı

Dubai, eğitimde Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor

Kripto para birimlerinin piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştığından ve dünya çapındaki hükümetler giderek daha fazla kullanıma açık hale …

Dubai, eğitimde Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul ediyor
21 views
31 Mart 2022 - 13:15

Kripto para birimlerinin piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştığından ve dünya çapındaki hükümetler giderek daha fazla kullanıma açık hale geldiğinden, Dubai’deki bir okul onları eğitim sektörüne getirmek için adımlar attı.

Dubai, eğitimde Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul etti!

Arabian Business’ın bildirdiğine göre, Eylül 2022’de resmen faaliyete geçecek olan Citizens School, Orta Doğu’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yapılan öğrenim ücreti ödemelerini kabul eden ilk okul oldu.

Okul, kripto para birimini otomatik olarak Birleşik Arap Emirlikleri dirhemine (AED) dönüştüren dijital bir platformla entegrasyon yoluyla ödemeleri kabul edecek.

Bu hareket, yatırımcılara güvenli ve gelişmiş bir yasal çerçeve sağlayarak sektörün büyümesini teşvik etmek amacıyla Dubai Hükümeti’nin dijital varlıkları düzenleyen ilk yasayı kabul etmesinin ardından geldi.

Citizens School’un kurucusu Dr. Adil Alzarooni, eğitim kurumunun kripto para birimlerini kabul etmeye başlama kararı hakkında şu yorumda bulundu: “Bir süre önce, kripto para birimi, deneyimli yatırımcılar arasında yalnızca değişken bir terimdi. Bununla birlikte, bugün kripto para birimi, geleneksel finansal sistemi yeniden şekillendirerek çok daha yaygın hale geliyor.”

Dubai’nin kripto benimsemeye yönelik adımları

İlginç bir şekilde Dubai, yakın zamanda Dogecoin’den ilham alan ilk kripto para birimi burger restoranını da memnuniyetle karşıladı. Doge Burger, kullanıcıların Dogecoin , Bitcoin, Ethereum, BNB, CRO, XRP, USDT ve hatta SHIB kullanarak gerçek burgerler satın almalarını sağlıyor.

Yaklaşık 2 hafta önce de Binance, Dubai Sanal Varlık Lisansı aldığın bildirmişti. Lisans, dünyanın en büyük kripto borsasının, Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’nun (VARA) ilk düzenleyici aşaması kapsamında, Emirlik’in “test-uyarlama ölçeği” sanal varlık piyasası modeli içinde çalışmasına izin veriyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.