Emlak Nabzı

Ev Alan Kişilere Oturma İzni Veren 5 Ülke!

Ev Alan Kişilere Oturma İzni Veren 5 Ülke!
serhat aşık( serhatasik6@qmail.com )
110 views
12 Aralık 2021 - 12:47

Yurtdışında yaşama hayali kuran kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermekte. Özellikle yeni nesilde bu oran çok daha yüksek seviyelerde seyrediyor. Tabi ki farklı bir ülkede yaşayabilmek için bazı şartların sağlanması gerekli. İstediğiniz bir ülkeye giderek yaşamınıza orada devam edemiyorsunuz. Ev alan kişilere oturma izni veren ülkeler yurtdışında yaşamanın en kolay yollarından bir tanesi.

Malta’da Oturma İzni Alma

Malta’da oturma izni alan ve Malta vatandaşlığını elde eden kişiler hem Malta’da hem de diğer AB üyesi ülkelerde geniş haklara sahip oluyor. Bu sebeple de Malta oturma izni veren ülkeler arasında son derece popüler. Malta’da oturma izni almak için;

  • 350 bin Euro değerinde bir konut almak ya da 5 yıllığına bir konut kiralamak,
  • 650 bin Euro hibe etmek,
  • 150 bin Euro değerinde 5 yıllık devlet tahvili yaptırmak gerekli.

Yunanistan Oturma İzni Alma

Yunanistan yurtdışında yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği en popüler seçeneklerden bir tanesi. Ekonomik açıdan zor dönemlerden geçen ülkede oturma izni almak için yapılması gereken yatırımın miktarı 250 bin Euro olarak belirlenmiş durumda. Alacağınız konut ile 5 yıllık oturma iznine sahip olabilirsiniz. Sonrasında oturma izninizi yenilemeniz gerekiyor. Bu süreçte Avrupa Birliği ülkelerine vize olmadan gidebileceğinizi de unutmayın.

oturma izni veren ülkeler

Makedonya Oturma İzni Alma

Makedonya oturma izni veren ülkeler arasında en düşük talepler sunan ülkelerden bir tanesi. Makedonya’da 40 bin Euro değerinde bir konut satın almanız 1 yıllık oturma iznine sahip olmak için yeterli. Eğer 400 bin Euro değerinde bir konut alırsanız Makedonya’da vatandaşlık alabiliyorsunuz.

Letonya Oturma İzni Alma

Letonya uygun fiyatlarla oturma izni sunan Kuzey Avrupa ülkelerinden bir tanesi. Ülkede yer alan büyük şehirlerden ev alacaksanız 143 bin Euro, daha düşük nüfuslu şehirlere yönelecekseniz 71 bin 500 Euro değerinde konut almanız gerekiyor.

İspanya Oturma İzni Alma

İspanya da 160 bin Euro karşılığında oturma izni veren ülkelerden bir tanesi. Bu iznin geçerli olabilmesi için 1 yılın en az 6 ayını İspanya içerisinde geçirmeniz gerekli.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.