Emlak Nabzı

Limak İnşaat

Limak İnşaat
214 views Okundu
27 Haziran 2020 - 8:44
Firma YetkilisiLimak Holding A.Ş.
Yetkili Telefon0 312 446 88 00
Telefon0 312 446 88 00
Faks0 312 446 88 10
Web Sitesihttp://www.limak.com.tr/
E-Postalimak@limak.com.tr
Firma AdresiHafta Sokak No:9 GOP 06700 Ankara
İl / İlçeAnkara
SektörlerHolding / İnşaat

Temelleri 1976 yılında Limak İnşaat ile atılan Limak Şirketler Grubu inşaat, turizm, çimento, altyapı ve enerji yatırımları, enerji taahhüt, havacılık ve gıda alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Havaalanlarından limanlara, barajlardan sulama tesislerine, otoyollardan hidroelektrik santrallere, endüstriyel tesislerden petrol ve doğal gaz boru hatlarına, tatil köylerinden bina komplekslerine kadar başarıyla tamamladığı 100’den fazla projenin toplam değeri 10 milyar doları aşan Limak İnşaat, Engineering News Record Dergisi’nin her yıl yaptığı sıralamalarda dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer almaktadır.

 

Limak Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden sahip

 

İşletmedeki 8 oteli ve 6.000’in üzerindeki yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden birine sahip olan Limak Turizm, her geçen gün büyümekte, Türkiye ekonomisine ve tanıtımına katkısını arttırmaktadır. Antalya’daki Limra, Arcadia, Lara ve Atlantis otelleri ile Ankara’daki Ambassadore, İstanbul’da Eurasia, Yalova Termal ve Kıbrıs otellerinin işletmesini sürdürmekte; Makedonya’nın başkenti Üsküp’te otel yatırımına devam etmektedir.

 

Limak İnşaat Faaliyet Alanları

 

  • İnşaat
  • Turizm
  • Çimento
  • Altyapı
  • Enerji
  • Enerji Taahhüt
  • Gıda ve içecek
  • Havacılık

 

Limak Çimento; Türkiye’de 10 çimento fabrikası, 28 hazır beton tesisi, 1 BİMS Blok tesisi ve 18,4 milyon ton yıllık çimento üretim kapasitesiyle Türkiye’nin sektörde toplam varlık büyüklüğünde birinci, kapasite sıralamasında ikinci en büyük ikinci çimento üreticisidir. Afrika’da iki önemli yatırımı bulunan Limak Çimento’nun Mozambik’te ve Fildişi Sahili’nde öğütme ve paketleme tesisi bulunmaktadır. Grubun gıda sektöründeki temsilcisi Limkon, Adana’daki tesisinde meyve suyu konsantresi, meyve püresi, salça üretimi ve her türlü meyve bazlı ürünü işleyerek sektördeki başarılı çizgisini sürdürmektedir.

 

 

Grup, enerji sektöründe enerji üretimi, dağıtımı, satış ve ticareti alanlarında faaliyet göstermektedir. Hidroelektrik, güneş, jeotermal, doğal gaz, ve kömür santralleri ile hâlihazırda 3.500 MW’ın üzerinde kurulu gücü olan ile portföyünü her yıl daha da büyütmektedir. Limak altyapı yatırımları alanında, faaliyet alanlarında yeni proje imkanlarını takip etmeye ve mevcut projelerde operasyonel ve finansal verimliliği artırmaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Web Sitesi: http://www.limak.com.tr/anasayfa

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.