Emlak Nabzı

Rönesans İnşaat

Rönesans İnşaat
305 views Okundu
26 Haziran 2020 - 8:43
Firma Yetkilisiİstanbul Ofis
Yetkili Telefon+90 216 430 60 00
Telefon+90 312 840 10 00
Faks+90 312 840 10 00
Web Sitesihttps://ronesans.com/
E-Postaistanbul@ronesans.com
Firma AdresiKüçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi No: 1, 34750 Ataşehir / İstanbul
İl / İlçeİstanbul
SektörlerHolding / İnşaat

1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kurulan Rönesans İnşaat, halen dünyanın 28 ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veriyor. Holding, inşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji, endüstri tesisleri ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteriyor.

 

Dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Rönesans Holding 33. sırada yer alıyor. Avrupa’nın ise 9’uncu en büyük müteahhitlik şirketi konumunda. 2019 yıl sonu itibarıyla 5,4 milyar dolar global ciro ve 9 milyar dolar aktif büyüklüğe sahip olan holdingin hedefi, orta vadede inşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 10 kuruluşu arasına girmek…

 

2016 yılında 215 milyon dolar yatırımla Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu’nun (IFC) ortak olduğu Rönesans Holding, ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

 

Rönesans Grubu iş modeli faaliyet alanları ve birimleri arasında yakalanan operasyonel ve finansal sinerjiler ile değer yaratmaya dayalıdır.

 

Grubun inşaat faaliyetleri tarafından yaratılan serbest işletme sermayesi ve borç ve sermaye piyasalarına erişim, stratejik ve finansal paydaşlar tarafından karşılanan ek fonlar ile birlikte gayrimenkul, enerji ve kamu-özel işbirliği yatırım projelerinin finansmanını sağlamaktadır. Bu yatırımlar, ilgili iş birimleri için inşaat geliri yaratmakla birlikte yatırılan sermaye üzerinden önemli bir getiri sağlamaktadır.

 

Yatırımlardan elde edilen getiri ile inşaat projelerinin faaliyet karları tüm Rönesans Grubu paydaşları için değer yaratmaktadır.

 

Rönesans İnşaat’ın Yaptığı Projelerden Bazıları

 

Bursa Şehir Hastanesi
Lakhta Center
Evrim Kulesi
Cumhurbaşkanlığı Kulliyesi
Adana Şehir Hastanesi
Federasyon Kulesi
Allianz Tower
Ankara Optimum Outlet Alışveriş Merkezi
Adana Optimum Alışveriş Merkezi

 

Devamı İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

Rönesans Holding Faaliyet Alanları

 

  • Üstyapı & Altyapı
  • Endüstriyel
  • Gayrimenkul
  • Kamu-Özel İşbirliği
SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.