Emlak Nabzı

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.
346 views Okundu
30 Haziran 2020 - 8:43
Firma YetkilisiYAPI MERKEZİ GENEL MERKEZ
Yetkili Telefon+90 216 321 90 00
Telefon+90 216 321 90 00
Faks +90 216 321 90 13
Web Sitesihttps://yapimerkezi.com.tr/
E-Postayminfo@ym.com.tr
Firma AdresiBurhaniye Mh. Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 Üsküdar 34676 İstanbul Türkiye
İl / İlçeİstanbul
SektörlerHolding / İnşaat

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Yapı Merkezi, 1965 yılında, “insanlara mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek” amacıyla kurulmuştur.

 

Yapı Merkezi evrensel boyutlu projeler gerçekleştirir; riskleri iyi yöneterek, ürün ve hizmetlerini taahhüt ettiği kalitede, sürede ve öngörülen bütçede tamamlama hedefine daima ulaşır.

 

Yapı Merkezi bu hedeflerini gerçekleştirirken, düşünce ile uygulama arasında bir yargı köprüsü olan estetik tutumu hiçbir zaman göz ardı etmez; güzeli arayarak onun peşine tutkuyla düşer. Teknik ölçülerin yanı sıra mesleki ve insani değerleri de hesaba katar, ‘Ölçü Organizasyonu’ olmak için tüm faaliyetlerinde sürekli bilgi işler. Yapı Merkezi, başladığı her projeyi zamanında bitirme azmi gösteren, açık, saydam, yenilikçi ve faaliyet yaptığı sektörlerde öncülük eden bir şirketler grubudur. Hizmet sunduğu ülkelerin tarihine, geleneklerine, örf ve âdetlerine, yasalarına ve çevreye saygılıdır, duyarlıdır.

 

Yapı Merkezi tarafından mühendisleştirilen 42 milyon m² yapıda yaşayanların mutluluğu; 1965 yılından bugüne inşa edilen 3.700 km ray hattı, 58 adet raylı sistem, 432 adet istasyon ile 3 kıtada her gün 3,5 milyondan fazla yolcunun güvenle taşınması; üretilen 10.000 km su sızdırmaz boru ile 44 ülkede yüzlerce noktaya temiz su iletilmesi; 3.000 kg/cm² dayanımda beton üretilebilmesi; Irmak Okullarımızda verilen eğitimle binlerce öğrencinin kendini geliştirebilmesi; Yapı Merkezi ailesi için anlamlı göstergelerdir.

 

Grubun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. yarım asırlık geçmişinde Türkiye’de ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Sudan, Etiyopya, Tanzanya, Cezayir ve Fas başta olmak üzere yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştirmiştir.

 

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübesi ve know-how birikimiyle kurulan Yapı Merkezi Prefabrikasyon Grubu, Türkiye inşaat sektöründe ISO9001 Kalite Güvence Belgesi’ni alan ilk kuruluş olmuştur.

 

İstanbul merkezli Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi,  “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinin  82’nci sırada bulunuyor.

 

Yapı Merkezi Grup Şirketleri

 • Yapı merkezi holding
 • Yapı Merkezi İnşaat
 • Yapı Merkezi prefabrikasyon grubu
 • Yapıray
 • Yapı Merkezi Gayrimenkul Grubu
 • Subor
 • Freysaş
 • Yapı Merkezi İdis
 • Nekaş

Yapı Merkezi Faaliyet Alanları

 • Genel Müteahhitlik
 • Raylı sistemler
 • Ctp boru üretimi
 • Ardgerme
 • Prefabrikasyon
 • Gayrimenkul Geliştirme
 • Restorasyon
 • Eğitim
 • Ar-ge
 • İzleme-denetim ve iletişim

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş Başlıca Projeler

 

DUBAİ METRO

 

Dubai Metrosu; dünyada, tek sözleşme ile inşa edilen en uzun, tam otomatik, sürücüsüz, “En konforlu, en güvenli ve en lüks” metrodur. Yapı Merkezi ile Japon ortakları Mitsubishi, Obayashi ve Kajima’nın oluşturduğu DURL Konsorsiyumu tarafından anahtar teslim olarak tamamlanan projede, Kırmızı Hat 9.9.9 (9 Eylül 2009)’da ve Yeşil hat 9.9.2011 tarihinde hizmete açıldı.

 

MEKKE VE MEDİNE İSTASYONLARI

 

Suudi Arabistan’da Mekke-Cidde-Kral Abdullah Ekonomik Kenti-Medine arasında inşa edilen 450 km uzunluğundaki Harameyn Hızlı Tren Projesi’nin ilk aşamasının ikinci paketini oluşturan yolcu istasyonlarından Mekke ve Medine İstasyonları’nın anahtar teslim yapım işi için, Yapı Merkezi-Suudi Bin Ladin Grubu Konsorsiyumu ile Suudi Demiryolu Kuruluşu arasında sözleşme imzalandı.

 

AVRASYA TÜNELİ

 

İstanbul’un Avrupa ve Asya Yakalarını karayoluyla bağlayan Avrasya Tüneli Projesi; İstanbul Boğazı’nı deniz tabanının altından geçen 5.4 km uzunluğundaki iki katlı tüneli de kapsayan toplam 14.6 km’lik bir güzergâhta, Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilmiştir.

 

FOUR SEASONS HOTEL

 

Yapı Merkezi tarafından anahtar teslim olarak inşa edilen Four Seasons İstanbul at The Bosphorus Oteli, Boğaziçi gerdanlığının yeni incisi olarak 2008 yılında hizmete girdi.

 

ANKARA-KONYA YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU

 

Ankara-Konya Yüksek Hızlı Demiryolu, Temmuz 2009’da Yapı Merkezi tarafından, büyük Mevlâna’nın “Aşk ile gel” çağrısından kuvvet alarak başlamış ve Ağustos 2011’de hizmete girerek yapım süresi rekoru kırmıştır. Bu proje sayesinde, Ankara ile Konya arasındaki seyahat süresi 10 saat 30 dakika iken, 1 saat 15 dakikaya inmiş; şehirlerarası taşımacılık problemlerinin kalıcı olarak çözülerek daha rahat, çağdaş, hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlanmasında önemli bir örnek sunulmuştur.

 

CASABLANCA TRAMVAYI İKİNCİ HAT

 

Fas’ta gerçekleştirilecek Casablanca Tramvayı İkinci Hat Projesi, Yapı Merkezi tarafından 2010-2013 yılları arasında yapılan birinci hattın devamı niteliğindedir. Yapı Merkezi, birinci hattaki başarısıyla LRTA tarafından “Yılın En İyi Projesi Ödülüne” layık görülmüş olup, İkinci Hat Projesinin Yapı Merkezi’ne verilmesinde, ilk hattaki bu üstün performans önemli rol oynamıştır.

 

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

 

Yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkarılan ve 2017 yılında Türk ve Güney Koreli firmalardan oluşan Daelim-Limak- SK-Yapı Merkezi Ortak Girişimi tarafından 16 yıl 2 ay 12 gün işletme süresi teklifi ile kazanılan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi 88 km. otoyol ve 13 km. bağlantı yolu olmak üzere toplam 101 km. uzunluğundadır. (Devam Ediyor)

 

Devam Eden Diğer Projelerine Buradan Bakabilirsiniz.

 

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kadrosu

 

Dr. Ersin Arıoğlu
İnşaat Yüksek MühendisiYapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı

 

Köksal Anadol
Yüksek MimarYapı Merkezi Holding Başkan Vekili

 

Başar Arıoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Ülkü Arıoğlu
Kurucu Üye

 

Erdem Arıoğlu
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

 

Emre Aykar
Yönetim Kurulu Üyesi

 

S. Özge Arıoğlu
Genel Müdür

 

Ahmet Çivi
Teklif Genel Müdür Yardımcısı

 

Atila Arık
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

İlker İnceleme
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

Mehmet Demirer
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

Naim İşli
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

Nihat Demirok
Mali ve Finansal İşler Genel Müdür Yardımcısı

 

Ömer Güzel
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

Ramih Muştu
Uygulama Genel Müdür Yardımcısı

 

Yücel Karadağ
İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı

 

Zeynep Uygun
Tasarım Genel Müdür Yardımcısı

Yapı Merkezi

 

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Kurumsal Tanıtım Videosu

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.