Emlak Nabzı

KATE MOSS METAVERSE’E GİRİŞ YAPIYOR

Süper model Kate Moss, Metaverse’e giriş yapıyor. Drest stil oyunu ile bir araya gelen Moss, 28 Mart’ta konuk avatar olarak programa katılacak …

KATE MOSS METAVERSE’E GİRİŞ YAPIYOR
35 views
29 Mart 2022 - 11:39

Süper model Kate Moss, Metaverse’e giriş yapıyor. Drest stil oyunu ile bir araya gelen Moss, 28 Mart’ta konuk avatar olarak programa katılacak. Oyunun kullanıcıları Kate Moss’u Messika ile iş birliğinden parçalar ile birlikte Gucci, Loewe ve Bottega Veneta gibi markaların kıyafetleri ve aksesuarları ile giydirebilecekler. Kate Moss ve Messika’nın bu projesi ile Drest stilistleri iki hafta boyunca Kate Moss’u stilize edebilecek ve farklı çekimlerde yer almasını sağlayabilecekler.

“Drest’in yaptıkları avatarı görmek inanılmazdı ve Messika’ya yaptığım özel mücevher koleksiyonu gibi gerçekten buradaki kreatif süreçte de yer almaktan çok keyif aldım” diyen Moss, “Drest, bu koleksiyonu yepyeni bir seyirciye taşıyacak ve oyuncuların beni önümüzdeki iki hafta boyunca nasıl giydireceklerini göreceğim için çok heyecanlıyım. Tüyomu sorarsanız. Asla çok fazla pırlantanız olamaz!” diye ekledi.

İki farklı koleksiyon için birlikte çalışan Moss ve Messika kurucusu Vallerie Messika, ilk iş birliklerini 2020’de ve ikincisini ise 2021’de satışa sunmuşlardı. Tüm bunlara ek olarak Drest oyuncularına Messika by Kate Moss koleksiyonundan bir parça kazanma şansı veren Moss, stil challenge’larından bir kazanan seçerek ‘Baby Move’ adlı parçasını hediye edecek. “Oyuncuların Drest metaverse’ündeki Messika challenge’da yer alacaklarını göreceğimiz için çok heyecanlıyız” diyen Messika, “İnsanların pırlantaları eğlenceye dönüştürmesi ve tıpkı modada olduğu gibi lüks mücevherler ile deneysel olmaları benim için her zaman önemli oldu” diye ekledi.

Bu proje süresi boyunca App Store’da Drest oyunu ikonu olarak yer alacak olan Kate Moss avatarı, moda ve metaverse ilişkisini bir seviye daha ileriye taşıyacak. “İlk kuruluş günlerinde Kate’e Drest’ten bahsetmiştim. O zamanlar moda sektöründeki birçok insan lüks moda ve oyun dünyalarının bir araya geleceğini söylediğim için benim deli olduğumu düşündüler ama Kate değil,” diyen Drest kurucu ortağı Lucy Yeomans, “Konuyu hemen anladı ve benimsedi. En başından beri iş birliği yapacak bir ekip arıyorduk ve Messika iş birliği ile Kate Moss mükemmel bir uyumdu” diye ekledi.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.