Emlak Nabzı

Salih Kuzu ; ‘Konut alıcılarının öncelikleri talepleri değişti’ dedi

Salih Kuzu ; ‘Konut alıcılarının öncelikleri talepleri değişti’ dedi
38 views
22 Mayıs 2020 - 12:48

Pandemi sürecinde de bahçeli eve olan talebin artması sonucunda Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Deprem beklentisi ve peşinden gelen pandemi süreci, konut alıcılarının öncelikli tercihlerinin, açık hava kullanımı olmayan, camı açılmayan yüksek katlı binalardan, daha az katlı ve açık alanları açık (bahçe, balkon,teras vb.) olan mekanlara dönüşüm olacak,” dedi

Küresel olarak yaşanan Covid-19 salgını sürecinde devlet otoritelerinin yaptığı “evde kal” çağırıların’dan sonra gayrimenkul sektöründeki tüketici dinamiklerinin değiştiğini belirten Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu: “Küresel çapta yaşanan pandemi sürecinde sadece Türkiye değil tüm dünya önemli bir sınavdan geçiyor. Bu süreçte hemen hemen her sektörde ciddi değişimler yaşanıyor ve bunun devam edeceğini görebiliyoruz. Gayrimenkul sektöründe de talepler bu doğrultuda şekilleniyor. Pandemi öncesinde alım süreçleri ortalama olarak bir ay sürerken, bu süreçte müşterilerimizin daha hızlı karar aldığını gözlemledik. Satış ofislerine gelen misafirlerimiz bu süreçte genelde evlerimizin bahçe kullanım detaylarını, zamanında teslim olup olamayacağını ve aidatları öğrenmek istiyorlar. Konut alıcılarında bahçeli ev tercihi hep ilk sırada olmasına rağmen geçmişte yaşanan sorunlar ve yeterli arz olmaması nedeniyle bahçeli ev satışları toplam konut satışı içinde küçük bir oran oluşturuyordu. Deprem beklentisi ve peşinden gelen pandemi süreci, konut alıcılarının öncelikli tercihlerinin, bahçeli ev alma yönünde değişmesine sebep oldu”dedi.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.