Emlak Nabzı

Konut Geliştirme Kredisi Veren Bankalar

Konut Geliştirme Kredisi Veren Bankalar
103 views
20 Nisan 2021 - 20:12

Daha güzel ve yeni bir ev sahibi olmayı birçok kişi ister. Ancak yeni bir ev alacak kadar paranız olmayabilir. Eskiyen evinizi yenilemek bu durumda daha iyi olacaktır. Bunun içinde yeterli paranız yoksa konut geliştirme kredisi kullanabilirsiniz.

Konut geliştirme kredisi kullanarak sahip olduğunuz evinizi yenileyebilirsiniz. Evinizi konut geliştirme kredisi alarak tadilat ettirebilir bunun yanında yeni baştan dekorasyon ihtiyacını da giderebilirsiniz. Böylece konut geliştirme kredisi kullanarak daha güzel bir eve sahip olacaksınız.

Konut Geliştirme Kredisi Kullanarak Neler Yapılabilir?

Konutunuzun dış cephe ısı yalıtım ses yalıtım mantolama işlerini, mutfak dolabı vestiyer dolabı yatak dolabı işlerini, kapılarını ve pencerelerini daha bunun gibi diğer ihtiyaçlarını tamamen konut geliştirme kredisi kullanarak yenileyebilirsiniz. Konut geliştirme kredisine konut yenileme kredisi ve konut tadilat kredisi de diyebiliriz.

Konut Geliştirme Kredisi Ödeme Koşulları

Bankalardan konut geliştirme kredisini nakit olarak çekebilir ve daha sonra taksitler halinde daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Konut geliştirme kredisi bu krediyi kullanmak için başvuracağınız bankaya göre şartlarında değişiklik gösterecektir. Bu yüzden farklı bankalarla görüşerek size en uygun kredi veren bankayı seçebilirsiniz. Konut geliştirme kredisi faiz oranları da bankalara göre değişiklik gösterir. Bu yüzden ödeme koşullarında da farklılıklar olabilir.

Konut Geliştirme Kredisi için İstenen Belgeler Nelerdir?

Konut geliştirme kredisi almak için istenen belgeler bankalara göre değişiklik gösterebilir. Ancak başlıca istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet
  • Gelir belgesi/ Maaş bordrosu
  • Vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan imza sirküsü, Ticaret sicil gazetesi ( serbest meslek ve işletme sahipleri için isteniyor )
  • Finansman almak istenen ürünün proforma faturası

Konut Geliştirme Kredisi Veren Bankalar

Konut geliştirme kredisini birçok bankayla görüşerek alabilirsiniz çoğu banka bu krediyi vermektedir. Bunlardan bazıları İş bankası, Akbank, Ziraat bankası, Halkbank, Türkiye Finans gibi bankalardır.

Bankalara giderek kredi alma şartları ve kredinin faiz oranlarını öğrenip size en uygun krediyi veren bankayı seçebilirsiniz. Kredi alırken iyi hesap yaparak geri ödenecek tutarı ve ortaya çıkan masrafları iyi bir şekilde öğrenin ve bunları göz önüne alarak kredi başvurunuzu almak istediğiniz bankaya yapın.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.