Emlak Nabzı

Metaverse Arsa Nedir? Nasıl Alınır?

Metaverse Arsa Nedir? Nasıl Alınır?
235 views
17 Aralık 2021 - 12:48

Sanal olarak oluşturulmuş dijital gerçekliğin popülaritesinden sonra, kullanıcılar Decentraland gibi farklı Metaverse’lerde mülk satın almaya başladılar.

Sanal araziler milyarlarca dolara satılıyor ve artan popülaritesi ile Metaverse’deki potansiyel yatırım getirisi umut verici görünüyor. Bu araziler, partilere ev sahipliği yapmak gibi değerlendirilebileceği gibi, aylık olarak kiraya verilerek veya NFT sanat galerilerine ev sahipliği yaparak gelir elde etmek için de kullanılabilir.

Amerikalı rapçi Snoop Dogg, sanal mülk üzerindeki malikanesinde The Sandbox NFT platformunda yalnızca özel üyelere ev sahipliği yapıyor. Bir kripto koleksiyoncusu, geçen hafta Snoop Dogg’un hemen yanında bir arsa satın almak için 450.000 dolar harcadı.

Metaverse Arsa Nedir? Nasıl Alınır?

Crypto News’e göre ilk adım, satın almak istediğiniz sanal arazi için Marketplace’e gitmek. Decentraland, sanal arsa yatırımları için en popüler olanıdır. Örneğin, Decentraland Marketplace’e kaydolduktan sonra, ‘Parseller ve Siteler’e ve ardından ‘Tümünü Görüntüle’ye tıklarsınız.

Mevcut arsalara göz attıktan sonra, satın almak istediğiniz arsayı seçebilirsiniz. Decentraland’da, mevcut arazilere göz atarken komşu bölgelerinizi ve ünlü yerlere yakınlığınızı görebilirsiniz. Seçim yapıldıktan sonra, Metaverse para birimi cinsinden fiyatını ve arsa ve sahibinin ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. İlk sanal arsanızı satın almaya başlamak için ‘Satın Al’a tıklamanız yeterlidir.

Satın alma işlemini gerçekleştirmek için cüzdanınızın hesabınıza bağlı olması gerekir. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra arazi, cüzdanınıza NFT olarak gönderilecektir. Cüzdanınızın satın alma işlemini gerçekleştirmek için yeterli Ethereum’a sahip olması gerekir.

Dijital gayrimenkul işine giren ilk şirketlerden biri, Decentraland adlı sanal bir dünyayı işleten Metaverse Group’tur . Geçen hafta, Metaverse Group’un ana şirketi Token.com , “Decentraland’daki Fashion Street bölgesinin kalbinde yer alan 116 parsel mülkün” yaklaşık 2,5 milyon dolara satıldığını duyurdu – rekor! Louis Vuitton orada bir mağaza açmak isterse, Fashion Street yakınlarındaki bu mülkün yeni sahibi muhtemelen kâr edebilir

Bütün bunlar muhtemelen biraz akıl almaz geliyor. Henüz tamamen var olmayan ve gerçek dünyada asla var olmayacak bir sanal dünyanın hakları için kim gerçek para öder? Pekala, son yıllarda NFT çılgınlığına veya kripto para birimi patlamasına herhangi bir dikkatinizi veriyorsanız, birçok insan başkalarının gelecekte onlar için daha fazla ödemeye istekli olabileceği beklentisiyle dijital varlıklara milyonlarca dolar akıtıyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.