Emlak Nabzı

Mevsimlere göre bahçe bakımı nasıl olmalıdır

Isınan toprağa uyum sağlama için toprağınızı tırmık ve kürek yardımıyla havalandırarak ilk bahar mevsiminde bahçenizi renk renk çiçekler …

Mevsimlere göre bahçe bakımı nasıl olmalıdır
27 views
28 Mart 2022 - 12:17

Isınan toprağa uyum sağlama için toprağınızı tırmık ve kürek yardımıyla havalandırarak ilk bahar mevsiminde bahçenizi renk renk çiçekler ekerek mevsim değişikliğini temsil eden çiçekler olmalıdır.

Kışın yapraklarını döken ağaçların yazın tekrar çiçek açan ağaçların baharda dallarının budanması çok önemlidir. Bu mevsimde ağaçların budanması güçten düşmüş ağaçları budanması yeniden sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmesini sağlar. Özellikle ağaçların kışın dondan zarar gören kısımlarının kesilip atılmalıdır.

Yaz mevsiminde bitkilerin sulanması son derece önemlidir. İlk bahar ayında gübrelenen Yaz mevsiminde bitkiler, bahar ayında uygulanan gübreleri kullanmak için bol suya ihtiyaç duyacaktır.

Yaz aylarında bitki yeterince gübreye sahip olacağı için yoğun gübreleme yapılmaz. Bu, bitkilerin ölmelerine neden olacaktır. Aynı zamanda bitkilerin yerleri kesinlikle değiştirilmemelidir.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.