Emlak Nabzı

Pasifik GYO arsa tapularını aldı

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı böylece 15 Aralık’ta gerçekleşen ihalelerde aldığı iki arsa için toplam 443 milyon 500 bin TL peşinat …

Pasifik GYO arsa tapularını aldı
25 views
05 Nisan 2022 - 15:10

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı böylece 15 Aralık’ta gerçekleşen ihalelerde aldığı iki arsa için toplam 443 milyon 500 bin TL peşinat ödeyerek arsaların tapularını aldı. Pasifik GYO, ocak ayında da Eyüpsultan Belediyesi’ne 35 bin 966 metrekare alana sahip Göktürk arsası için 164 milyon 250 bin TL’lik peşinat ödemesi gerçekleştirmişti.

Pasifik GYO’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirketin proje geliştirme faaliyetleri kapsamında Eyüpsultan Belediyesi’nden aldığı 244 Ada 1 Parsel’de yer alan 35 bin 966 metrekarelik arsa ve 246 Ada 5 Parsel’de yer alan 42 bin 597 metrekarelik arsa için toplam 443 milyon 500 bin TL tutarında peşin ödeme yapıldı. Pasifik GYO’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, ödemeler sonrasında ilgili tapuların devirleri gerçekleşti ve şirketin aktiflerine dâhil olan söz konusu taşınmazlar için proje çalışmaları kapsamında ruhsatlandırma aşamasına geçildi.

Ankara’da Next Level Ankara, Next level Loft Ofis, Next Level Çayyolu ve Merkez Ankara gibi projeleri hayata geçiren şirket, Mart 2021’de İstanbul Levent’in Etiler girişindeki eski Jandarma Lojmanları arazisini

Emlak Konut’tan hasılat paylaşımı modeliyle alarak İstanbul’a giriş yapmıştı. İstanbul’daki gücünü artırmayı ve Next Level projelerini geliştirmeyi hedefleyen Pasifik GYO, 2022 yılı içinde Levent/Etiler arazisinde Next Level İstanbul, Göktürk arazisinde Next Level Göktürk ve Kemerburgaz arazisinde de Next Level Country projelerini satışa çıkarmayı planlıyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.