Emlak Nabzı

Peker Gayrimenkul’den taşınmaz alımı

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, taşınmaz satın aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamaya göre, ”Paylarının tamamı …

Peker Gayrimenkul’den taşınmaz alımı
16 views
08 Haziran 2022 - 11:12

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, taşınmaz satın aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamaya göre, ”Paylarının tamamı şirketimize ait olan İspanya’daki iştirakimiz Peker GYO Spain SL unvanlı şirletimiz bünyesine İspanya Malaga Marbella’da Urbanisation Oasis Club projesinde yer alan 18 ve 19 nolu konutlar 1.400.000 avro bedelle satın alınmıştır. Söz konusu taşınmazları değeri Uve Valoraciones S.A unvanlı değerleme firması tarafından 1.878.006 avro olarak takdir edilmiştir. Adı geçen değerleme firması, Sermaye Piyasası Kurulunun muadili olan İspanya National Securities Market Commission’in değerleme yapabilecek kuruluşlar listesinde yer alan bir değerleme firmasıdır. Söz konusu gayrimenkulün tadil edilmesi ve ardından satılması planlanmaktadır. Tadilat bütçesinin 400.000 avro ve tadilat sonrası satış fiyatının 3.500.000 avro olması öngörülmektedir.” ifadesine yer verildi.

Hibya Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.