Emlak Nabzı

PTT Cumartesi Açık mı?

PTT Cumartesi Açık mı?
91 views
20 Nisan 2021 - 20:40

Tam açılımı ” T.C Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü” olan PTT, en çok tercih edilen kurumlar arasındandır ve Türkiye’nin en önemli posta örgütüdür. İnsanların ihtiyaçlarının günlerle sınırlı olmamasından dolayı, PTT şubelerinin hafta sonları açık olup olmadığı merak edilir.

PTT Çalışma Saatleri

İşleri yoğun olan insanlar günün belli saatlerinde PTT şubelerini ziyaret etme ihtiyacını duyabilir ve bundan dolayı da saatlerin bilinmesi pek önemlidir. PTT şubeleri hafta içleri her gün sabah saat 8.30’dan öğle vakti 12.30’a kadar açıktır. 1 saatlik öğle paydosunun ardından saat 13.30’dan 17.30’a kadar hizmete devam eder ve 17.30 saatinde de kapanır. Türkiye’nin her yerinde bu çalışma saati sabittir, değişmez. Hafta sonu ise sadece cumartesi günü hizmet vermesine karşılık çalışma saati 13.30’a kadardır.

PTT Hangi Günler Açık?

PTT şubelerinin sıkça tercih edilmesinden kaynaklı olarak PTT’nin hangi günler açık olduğu da merak konuları arasındandır. Bu sebeple bilinmelidir ki PTT, hafta içi her gün ve hafta sonu ise sadece cumartesi günü faaliyet göstermektedir.

PTT’nin Hangi Şubeleri Cumartesi Açık?

Hafta içleri bütün şubelerin açık olmasına karşılık cumartesi günü sadece merkez PTT şubeleri açıktır.

PTT Kargo Hafta Sonu Çalışıyor mu?

İnsanlar en çok şehirlerarası alışveriş yaptığından yahut hediye niteliğinde materyaller birbirlerine gönderdiğinden yahut da siparişler oluşturduğundan, PTT hakkında en çok merak edilen soruların başında ise PTT Kargo’nun hangi günler çalıştığı sorusu gelmektedir. PTT kargo, yalnızca hafta içi hizmet vermekle beraber merkez şubelere nazaran hafta sonu hizmet vermemektedir

PTT Kargo Hafta İçi Hangi Saatler Arasında Hizmet Veriyor?

Vatandaşların müsaitlik ve evde olmaları durumları, akıllara onca sorunun yanında bir başkasını da getirmektedir: PTT Kargo’nun hangi saatler arasında hizmet verdiği… Buna göre vatandaşlar iş saatlerini ve meşguliyetlerini ayarlayabilmeleri açısından, bu saatlerin bilinmesi pek önemlidir. PTT Kargo hafta içi her gün sabah saat 08:30’da çalışmaya başlar ve öğle vakti 12:30’a kadar mesaisine devam eder. 12:30’da öğle paydosu veren PTT Kargo, öğleden sonra 13:30’da tekrar hizmet vermeye başlar ve akşam vakti 17:00’a kadar çalışmaya devam eder.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.