Emlak Nabzı

Toki 81 ilde yapılacak 154 millet bahçesi’nin 11’i tamamlandı.

Toki 81 ilde yapılacak 154 millet bahçesi’nin 11’i tamamlandı.
46 views
25 Mayıs 2020 - 21:45

TOKi tarafından yapımı tamamlanan 11 millet bahçesinin arasında Sakarya , Batman Millet Bahçesi, Bursa Eski Stat ve İstanbul Pendik millet Bahçesi de yer alıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca 81 ilde yapılacak 154 millet bahçesinin 11’i tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda TOKİ tarafından 81 ilde 154 millet bahçesi yapılacak.

Gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan sağlayacak millet bahçelerinin inşasında aktif görev alan TOKİ, öncelikli olarak mülkiyetindeki eski stat alanlarını millet bahçelerine dönüştürüyor.

“Daha çok yeşil” anlayışı doğrultusunda millet bahçeleri, hizmete girmeye devam ediyor.

Bugüne kadar 11 millet bahçesi’nin yapımı tamamlandı, 19’unun inşası devam ediyor, 21’i ihale, 103’ü de proje aşamasında bulunuyor.

Tamamlanan Millet Bahçeleri hangileri ? nerede ?
Batman 


Bursa Eski Stat 

Diyarbakır Sur İçkale 

Diyarbakır Dicle Vadisi 


Elazığ Millet 

İstanbul Kayaşehir 1. Etap 


İstanbul Pendik 

Sakarya 

Samsun 


Trabzon Akçaabat 


Sivas 

TOKİ ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Millet kıraathanesinin de yer aldığı Sakarya Millet Bahçesi’ni dün ziyaret eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, incelemelerde bulundu ve bilgi aldı.

Sakarya Millet Bahçesi’nde devam eden bakım-onarım çalışmaları için TOKİ Başkanı Bulut ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Eski Sakarya Atatürk Stadı’nın yerine yapılan Millet Bahçesi ile Sakaryalı vatandaşlar, yürüme yolları, spor alanları, yansıma havuzu, meyve-sebze bahçeleri, renk ve koku bahçelerinin bulunduğu yeşil alana kavuşacak.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.