Emlak Nabzı

TOKİ sosyal konut projesine kaç kişi başvurdu?

Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ’nin başvuruları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı duyuru sonrasında başvurular e …

TOKİ sosyal konut projesine kaç kişi başvurdu?
26 views
16 Eylül 2022 - 12:15

Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ’nin başvuruları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı duyuru sonrasında başvurular e-Devlet sisteminden alınmaya başlandı.

TOKİ başvuruları nasıl yapılıyor?

Projenin yer aldığı ildeki Ziraat Bankası ve Halk Bankası yetkili şubeleri ile e-Devlet sistemi üzerinden kabul edilecek başvuru işlemleri, 14 Eylül-31 Ekim tarihlerinde yapılacak. E-Devlet sisteminden yapılacak başvuruların son tarihi ise 28 Ekim olarak belirlendi.

Hak sahiplerinin konut tipleri, yapılan ihalenin ardından çekilecek kuraya göre belirlenecek.

Başvurular T.C kimlik numarasının son hanesine göre alınacak

E-Devlet üzerinden yapılacak başvuru işlemlerinde yaşanılacak yoğunluğu önlemek için başvuru işlemlerinin kademeli olarak alınmasına karar verildi.

Bu doğrultuda T.C kimlik numarasının son hanesi;

0 olanlar 14 Eylül 2022 Çarşamba,

2 olanlar 15 Eylül 2022 Perşembe,

4 olanlar 16 Eylül 2022 Cuma,

6 olanlar 17 Eylül 2022 Cumartesi,

8 olanlar 18 Eylül 2022 Pazar günü itibari ile başvurularını yapabilecekler.

19 Eylül 2022 Pazartesi günü itibari ile de bütün vatandaşlar hiçbir sınırlama olmadan başvuru işlemlerini yapabilecekler.

Proje teslim tarihi belli oldu mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada projenin tamamlanacağı tarihle ilgili de bilgi verdi. Erdoğan, birinci etaptaki konutların iki sene içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Projenin tamamı ise beş sene içinde tamamlanacak.

İlk günden rekor başvuru!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sosyal Konut Projesi’ne saat 11.00 itibari ile 140.000 başvuru aldıklarını açıkladı.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.