Emlak Nabzı

Toroslar Belediyesince hayata geçirilen projede evlerin dış cepheleri ünlü eserlerle süsleniyor.

Toroslar Belediyesince hayata geçirilen projede evlerin dış cepheleri ünlü eserlerle süsleniyor.
31 views
05 Temmuz 2020 - 10:53

Mersin Toroslar Belediyesince hayata geçirilen projede evlerin dış cepheleri ünlü eserlerle süsleniyor.

Mersin’de, Toroslar Belediyesince hayata geçirilen “Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi” projesiyle dünyaca ünlü ressamların eserleri, bir mahalledeki evlerin duvarlarını süsleyecek.

Güneykent Mahallesi’nde bulunan konutların dış cephelerine, dünyaca ünlü ressamların eserleri, 55 yaşındaki Ressam Nazife Bilgin Hazar tarafından resmedilecek.


Ressam Bilgin Hazar, Güneykent Toplu Konut binalarında gerçekleştirdiği ilk dış cephe çalışmasına dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun ‘Ben ve Maymun’ adlı çalışmasının reprodüksiyonuyla başladı. (DHA)

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, eskiyen ve yıpranan duvarları ünlü ressamların eserleriyle süsleyerek bölgeye bambaşka bir görünüm kazandıracaklarını belirtti.

Projenin kent estetiğini ön plana çıkardığını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

“Duvar sanatı, en iyi anlatım sanatıdır. Sanatı insanların ayağına getiriyoruz. Ressam Nazife Bilgin Hazar’ın elinde hayat bulan Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının ardından dış cephe renklendirme çalışmasını Güneykent Mahallesi’ndeki konutlarda başlattık. Binalardaki grileşmenin verdiği soğuk görüntüyü ortadan kaldırmak istedik. Sanatsal ve estetik dokunuşlarla Toroslar’ımızın çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.