Emlak Nabzı

Ünlü Milyarder: Bu Gelişmeyi Bekliyor! Bitcoin Artacak

Ünlü Milyarder: Bu Gelişmeyi Bekliyor! Bitcoin Artacak
23 views
07 Nisan 2022 - 12:58

Popüler milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, en iyi kripto para Bitcoin (BTC) için bir başka olumlu tahminde bulundu. Novogratz, Bitcoin’de yaşanacak bir gelişmenin ardından fiyat artışı olacağını belirtiyor.

Novogratz’a göre BTC için en önemli etkenlerden biri FED

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Amerika Birleşik Devletleri apeks bankası Fed “duraklama yaptığında” Bitcoin fiyatı muazzam bir şekilde artacak. Novogratz, Fed’in enflasyon oranlarını düşürme teklifinde faiz oranlarını 50 puana kadar artıracağına inandığını söyledi. Bu olursa, ünlü CEO, ABD ekonomisinin yavaşlayacağını ve bunun da merkez bankasının biraz geri adım atmasına neden olabileceğini ifade ediyor. Novogratz bu konuda şu yorumları yapıyor:

Uyurken ABD ekonomisinin görevlilerinin bunu mahvetmemesi için dua ediyorum, doların güçlü olması ve sonsuza gitmemesi için dua ediyorum.

Galaxy Digital CEO, Bitcoin hakkında iyimser

Ünlü şirketin CEO’su önde gelen kripto para biriminin Nasdaq ile olan birliktelikten vazgeçme sürecinde olabileceğini de sözlerine ekliyor. Birçok kişi Bitcoin’in günlük eşyaların satın alınmasında kullanılacağı günü sabırsızlıkla beklerken, Novogratz kripto para biriminin servetinin bir kısmını alıp “orada depolayacağı” bir değer deposu olacağına inandığını ifade ediyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.