Emlak Nabzı

Will Smith’ten beklenen özür geldi

Dün düzenlenen 94. Oscar Ödül Töreni’nde eşi Jada Pinkett Smith hakkında espri yapan komedyen Chris Rock’a canlı yayında sahneye çıkarak tokat …

Will Smith’ten beklenen özür geldi
45 views
29 Mart 2022 - 11:16

Dün düzenlenen 94. Oscar Ödül Töreni’nde eşi Jada Pinkett Smith hakkında espri yapan komedyen Chris Rock’a canlı yayında sahneye çıkarak tokat atan oyuncu Will Smith tepkilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayınladı. Smith, “Espriler işin bir parçası fakat Jada’nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi ve duygusal davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris” dedi.

Will Smith’in Instagram hesabından yaptığı açıklama şunları söyledi:

“Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Espriler işin bir parçası fakat Jada’nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi ve duygusal davrandım. Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum, Chris. Sınırı aştım ve hatalıydım. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur.

Ayrıca Akademi’den, şovun yapımcılarından, tüm katılımcılardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür diliyorum. Williams Ailesi’nden ve ‘Kral Richard’ ailemden özür dilemek istiyorum. Davranışımın hepimiz için muhteşem olan bir yolculuğu lekelediği için çok üzgünüm. Üzerinde çalışacağım.”

Chris Rock, Smith’in özrü ile ilgili bir henüz açıklama yapmadı.

NE YAŞANMIŞTI?

Will Smith, “King Richard” filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmadan önce, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli filme gönderme yaparak “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat attı.

Kameralar önünde olayın başta bir senaryo olduğu tahmin edilirken daha sonra yerine oturan Smith, “Eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” diye bağırdı. Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en muhteşem olayını yaşıyoruz” dedi.

Tokat olayından 40 dakika sonra Richard Williams’ı canlandırdığı “King Richard” isimli filmdeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Smith ödül konuşmasında da yalnızca Akademi’den özür dilemişti.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.