Emlak Nabzı

Yeni Levent’te bin adet eve 82 Bin başvuru

Şirketin pandemi dönemindeki üçüncü projesi olacak Yeni Levent’teki 1.000 bağımsız bölüme 82 bin talep geldi. DAP Holding Yönetim Kurulu …

Yeni Levent’te bin adet eve 82 Bin başvuru
52 views
07 Nisan 2022 - 13:20
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, tüm projelerinde uyguladıkları ‘sağlıklı ev’ konseptine göre projeyi tasarlandıklarını belirtti. Yılmaz, projenin 53 bin metrekaresi konut, 50 bin metrekaresi ise içerisinde okul da yer alacak koru alanıyla hayat bulacağını söyledi. Şirketin pandemi dönemindeki üçüncü projesi olacak Yeni Levent’teki 1.000 bağımsız bölüme 82 bin talep geldi.

 

“Pandemi etkisi, sağlık konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkardı. İnsanlar artık, doğayla iç içe ama şehir merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, bir yandan da şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar yaşamak istiyor. Biz de Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak sağlıklı ev konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi ise Yeni Levent projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Bilgileri, uzmanlığımız ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini sektörümüze kazandırdık.”

BM DE AYNI KRİTERLERİ SUNDU

ZİYA Yılmaz, “Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Habitat) yayınladığı ‘Daha sağlıklı ve yeşil bir gelecek için Pandemi ve Şehirler’ Raporu’nda benzer kriterler ile kentlerin ve mekanların doğru kurgulanmasının önemine işaret ederken adeta bizim iki yıl önce söylediklerimizi teyit etmesi gurur verici” diye konuştu.

FİYATLAR ARTMAYA DEVAM EDECEK

PANDEMİ döneminin getirdiği zorluklara rağmen 3. projeye başladıklarına dikkat çeken Ziya Yılmaz, bundan sonrası için de sektör adına umutlu.

Koronavirüs salgının konut sektörü için milat olduğunu ve artık yeni dönem beklentilerine göre üretim yapılması gerektiğini belirten Yılmaz, “Sektörün önü tarihte hiç olmadığı kadar açık, yeter ki iyi etütlerle iyi işler yapalım” şeklinde konuştu.

Emtia fiyatlarının etkisiyle inşaat maliyetlerinin ciddi oranda arttığını söyleyen Ziya Yılmaz, bugün satışta olan konut fiyatlarının alıcılar için avantajlı olduğunu, önümüzdeki dönemde fiyat artışının süreceğini ekledi.

MERKEZİ KONUMDA

Sabah’tan Seda Tabak’ın haberine göre projenin merkezi konumuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, önemli iş ve finans merkezlerinin kesişim noktasında konumlandıklarını ifade etti. Pandemi döneminin tüketici alışkanlıkları adeta yeni bir milat olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu bilgileri verdi:

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.