Emlak Nabzı

Adem Atmaca kimdir?

Adem Atmaca kimdir?
281 views
26 Aralık 2021 - 10:15

Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca kimdir? Atmaca Şirketler Grubu kimin? Atmaca şirketler gurubu hangi sektörlerde? Adem Atmaca nereli kaç yaşında? İşte Adem Atmaca’nın hayatı ve diğer merak ettiğiniz soruların cevapları…

Gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden biri olan Adem Atmaca henüz 40 yaşında. 1981 yılında Ağrı’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Maliye Bölümünü bitiren Adem Atmaca, yüksek lisansını ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde okudu. Babasının ismi Hayrettin Atmaca’dır. Aile şirketi olan Atmaca Holding bünyesinde görev alan Adem Atmaca, eğitimini tamamladıktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Atmaca şirketler grubu şu anda Tüketici Elektroniği, Dayanıklı Tüketim Malları, Gıda, İnşaat ve Gayrimenkul, Sağlık olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstermekte.

2013 yılında Atmaca Gayrimenkul markasıyla İstanbul’un en prestijli semtlerinden biri olarak gösterilen Bahçeşehir’de konut yapmaya başlayan Adem Atmaca,  7 projede 2.442 bağımsız bölüm inşa etmiştir.

Atmaca Şirketler Grubuna Ait Markalar

  • Atmaca elektronik
  • Sunny
  • Axen
  • Jumbo
  • Anişah Coffe
  • Hipo Smart

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında geçtiğimiz günlerde Adem Atmaca için şöyle bir iddia ortaya atmıştı; Atmaca Gayrimenkul, araziyi aldıktan sadece 4 gün sonra, 11 Ocak 2016’da İBB iştiraki KİPTAŞ’a sattı.

Satışın bedeli ise, 130 milyon 500 bin lira, yani 43 milyon 355 bin dolar. Arazi 4 günde, o tarihte 3 lira 1 kuruş olan dolar kuruyla hesaplandığında yaklaşık 27 milyon dolar, Türk Lirası’yla hesaplandığında 81 milyon lira değer kazandı.

Atmaca Holding İletişim Bilgileri

Adres Zafer Mah. 177. Sok. No:2 Esenyurt / İstanbul

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.