Emlak Nabzı

Amerika’da Yaşanacak En İyi 10 Küçük şehir

Amerika’da Yaşanacak En İyi 10 Küçük şehir
390 views
25 Aralık 2021 - 9:20

New York ve Los Angeles’tan Chicago ve Miami’ye kadar, Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en iyi ve en hareketli büyük şehirlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak ön verandada sallanarak ya da rengarenk dağlarda yürüyüş yaparak sakin bir öğleden sonra geçirmekten hoşlanan herkes, Amerika’nın küçük kasabalarının da kendilerine göre bir o kadar çekici olduğunu bilir. Emlaknabzi.com sizin için Amerikada yaşanacak en iyi küçük on şehir’i belirledi.

amerikada yaşanacak yerler ile ilgili görsel

Sammamish, Washington

Sammamish, Seattle’ın yaklaşık 20 mil doğusunda, 67.969 nüfusa sahip ve onu Washington’daki 19. en büyük şehir yapan bir şehirdir. Amerika’nın en iyi küçük şehri ünvanını alarak güvenlik kategorisinde 34., eğitim ve sağlık kategorisinde 11. ve ekonomik sağlık kategorisinde birinci sırada yer almaktadır.

Karamel, Indiana

Carmel, 95.964 nüfusu ile bu listedeki en büyük şehirlerden biridir ve onu Indiana’daki altıncı en büyük şehir yapar. Indianapolis’in bir banliyösü olan Carmel, satın alına bilirlik kategorisinde sekizinci, güvenlik kategorisinde 40. ve ekonomik sağlık kategorisinde 58. sırada yer alıyor.

amerika yaşanacak yerler listesi cedar park

Cedar Park, Teksas

Teksas’ın başkenti Austin’in bir banliyösü olan Cedar Park, 83.007 nüfusa sahiptir ve Teksas’ın 47. büyük şehridir. Cedar Park, ekonomik ve sağlık kategorisinde beşinci, satın alınabilirlik kategorisinde ise 42. sırada yer alıyor. Ekonomik avantajlar, bu şehrin genel olarak üçüncü sırada yer almasının nedenidir.

Redmond, Washington

Seattle’ın 15 mil batısında, 71.838 nüfusa sahip Redmond, Washington yer alıyor. Eyaletteki en büyük 18. şehirdir ve ekonomik sağlık kategorisinde dokuzuncu, eğitim ve sağlık kategorisinde ise 20. sıradadır.

Colorado

Castle Rock, 70.687 nüfusa sahiptir ve Colorado’nun 16. en büyük şehridir. Denver’ın 30 mil güneyindedir ve eğitim ve sağlık kategorisinde üçüncü, ekonomik sağlık kategorisinde ise 90. sırada yer alır.

Leesburg, Virjinya görsel

Leesburg, Virjinya

Leesburg 57.029 nüfusa sahiptir ve Virginia’nın 12. büyük şehridir. Ülkenin başkentinin 33 mil dışında yer almaktadır. Leesburg, eğitim ve sağlık sıralamasında 24. sırada yer alıyor.

Parker, Kolorado görsel

Parker, Kolorado

Parker, Denver’ın bir banliyösüdür ve 58.578 nüfusa sahiptir ve bu onu Colorado’nun 19. en büyük şehri yapar. Parker, eğitim ve sağlık sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Melrose Massachusetts görsel

Melrose, Massachusetts

Melrose, Massachusetts, 28.369 nüfusa sahiptir ve eyaletteki 45. en büyük şehirdir. Boston’un kuzeyinde bulunan Melrose, eğitim ve sağlık kategorisinde 22., güvenlik kategorisinde 42. sırada yer alıyor.

Los Altos, Kaliforniya

Los Altos, Kaliforniya

Los Altos, kuzey Silikon Vadisi’ndedir ve 30.405 nüfusa sahiptir. Kaliforniya’nın 242. büyük şehridir. Los Altos, ekonomik sağlık kategorisinde dördüncü sırada yer alıyor.

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.