Emlak Nabzı

Amerikalı girişimci Bill Gates, kendisine kurşun geçirmez ev yaptırdı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates 2020 yılında altı yatak odalı, üç banyolu 5 bin 800 metrekarelik ev satın almıştı. 2020’den bu yana tamamlanması …

Amerikalı girişimci Bill Gates, kendisine kurşun geçirmez ev yaptırdı
49 views
28 Mart 2022 - 12:30

Microsoft’un kurucusu Bill Gates 2020 yılında altı yatak odalı, üç banyolu 5 bin 800 metrekarelik ev satın almıştı. 2020’den bu yana tamamlanması beklenen evin ağustos ayında bitmesi planlanırken Bill Gates’in komşularının bu durumdan rahatsız olduğu ifade edildi.

Bill Gates’e ait olduğu iddia edilen ev

San Diego’nun kuzeyindeki Tony Del Mar’da bulunan altı yatak odalı, üç banyolu 5 bin 800 metrekarelik ev, Bill Gates tarafından Mart 2020’de 43 milyon dolara (637 milyon Türk lirası) satın alındı ancak evi yeniden şekillendirmek için çalışmaların yeni başladığı ifade edildi. İddiaya göre milyonluk evin kurşun geçirmez şekilde yeniden tasarlandığı öne sürüldü.

Bill Gates’in kurşun geçirmez özellikteki evini kontrol etmek için için son birkaç ayda iki kez evi ziyaret ettiği iddia edildi.

57 yaşındaki eşi Melinda Gates ile 27 yıllık evliliği geçen mayıs ayında sona eren Bill Gates, geçtiğimiz aylarda bölgede iki kez görülmüş ve köşkün ağustos ayına kadar tamamlanması için son teslim tarihi olan çalışmaları kontrol etmişti.

Bill Gates’in bir sözcüsü yaptığı açıklamada, ortaya atılan bilgilerin yalan olduğu ve bahsedilen evin de Bill Gates’e ait olmadığını iddia etti.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.