Emlak Nabzı

Metin Şentürk Sarıyer’deki Villası İçin Eski Eşine Dava Açtı

Metin Şentürk Sarıyer’deki Villası İçin Eski Eşine Dava Açtı
179 views
04 Aralık 2021 - 11:54

Fulya Kalkavan ile olan boşanma davası ile magazin gündeminde uzun süre yer alan Metin Şentürk Sarıyer’de yer alan havuzlu villası için yeniden dava açtı.

Metin Şentürk ile eski eşi Fulya Kalkavan arasında boşanma esnasında yaşanan mal paylaşımı davası uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti. Görülen davanın sonunda Sarıyer’de yer alan havuzlu villa için Metin Şentürk’ün Fulya Kalkavan’a ödeme yapmasına karar verilmişti.

Metin Şentürk bir kere daha mahkemeye başvurdu  davanın yeniden görülmesini talep etti. 2006 senesinde evlenen Fulya Kalkavan ve Metin Şentürk 2014 senesinde boşanmaya karar vermişti. Mahkeme o tarihte Kalkavan’ın 150 bin liralık tazminat almasına ve Şentürk’ün eski eşine aylık 5 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine hükmetmişti.

Yargıtay’a itiraz eden Metin Şentürk “İstanbul Sarıyer’deki taşınmazın tüm finansmanını evlenmeden önce elde ettiğim kişisel malların satılması ve almış olduğum kredilerle sağladım. Bu taşınmaz, görme engelli bir sanatçı olmam sebebiyle görme engellilerin kullanımına göre dizayn edilmiştir.

Bu taşınmazın evlilik birliği içerisinde edinilmiş mal olmaktan çok, engelli bir vatandaşın hayatını idame ettirebileceği mekân olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirttik” diyerek davanın tekrardan görülmesini talep etti.

Fulya Kalkavan ise yapmış olduğu açıklaması ile davayı “bomboş” olarak nitelendirirken Kalkavan’ın avukatı ise hakkını alan eski eşin rahatsız edildiğini belirterek davanın reddini talep etti.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.