Emlak Nabzı

Orhan Özyurt kimdir? Ne iş yapıyor?

Orhan Özyurt kimdir? Ne iş yapıyor?
193 views
26 Aralık 2021 - 6:24

Orhan Özyurt kimdir ne iş yapıyor? İşte Orhan Özyurt hakkında merak edilen bilgilerden bazıları.

Orhan Özyurt, 1961 doğumlu iş adamıdır. Trabzonda doğmuştur. Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. Yüksel Özyurt‘un kardeşidir. Günümüzde evli ve 3 çocuk babasıdır.

Öğretmen bir babanın 2. çocuğudur. Toplam beş kardeş olan Orhan Özyurt bu anlamda eğitime verdiği destekle dikkat çekmektedir. Orhan Özyurt inşaat alanında faaliyet göstermektedir. İlköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da bitirdikten sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümü ve bununla birlikte İşletme ve Sosyal Siyaset okumuştur.

1992 yılında aile bireylerinin katkısı ile aile şirketi olarak Özyurt A.Ş.‘yi kurmuştur. İstanbul’da çeşitli belediyeler ve özel idarelerle taahhüt hizmeti sunan Özyurt A.Ş. 1997 yılında firma bünyesinde proje gurubu kurarak kendi projelerinin de startını vermeye başlamıştır.

Ayrıca Özyurt A.Ş bünyesinde Asfalt üniteleri, taş ocakları, Beton elemanları ve Beton tesisleri yer almaktadır. Özyurt inşaat bugüne kadar çeşitli mega projelere imza atmıştır. Ancak büyük ölçekte Esenyurt bölgesinde faaliyetlerini sürdürmüştür

Özyurt Aş’nin Yapmış Olduğu Projeler

  • ATAŞEHIR KAVŞAĞI
  • AKDENIZ ÜNI. HUKUK FAKÜLTESI
  • NECMI KADIOĞLU STADI
  • CITY CENTER
  • RECEP TAYYIP ERDOĞAN PARKI

 

Orhan Özyurt Video:

 

Özyurt Aş Hakkında Bilgi

Her türlü altyapı, yol üstyapı elemanları üretimi yapan Özyurt A.Ş., aynı zamanda bünyesinde bulunan ve 1997 yılından sonra güçlenerek ilerleyen MİMARİ VE STATİK PROJE GRUBU destekli resmi taahhütlü işlerini ve özel sektöre anahtar teslimi yapım işlerini de yürütmektedir.

Bunlara örnek olarak son teknoloji ile yapılan Gaziosmanpaşa Meydanı kavşak ve çevre düzenlemesi projesini kendi üretimimiz olan yapı elemanları ile inşaa ettik. Alt ve üstyapı inşaatları ( Gaziosmanpaşa meydanı alt ve üst geçit, Küçük köy kavşak alt ve üst geçit, Metris kavşak alt ve üst geçit, Formula 1 bağlantı yolları, İkitelli Mutfak Eşyaları Yapı Kooperatifi ortaklarına ait 850 işyeri kapasiteli kooperatif ) işleri bitirmiş olup, bu işlere ait tüm mimari tasarım ve statik projeleri firmamızca yapılmıştır. Bunun yanında, firmamızın üretmiş olduğu mamüllerin kullanıldığı altyapı ve üstyapı yol bordür ve çevre düzenlemesi işleri yapılmıştır. Belediye ve bağlı kuruluşlara ait resmi taahhüt işleri yanında özel sektöre de taahhüt işleri yapılmıştır.

 

Orhan Özyurt Hakkındaki İddialar Neler?

Sedat Peker tarafından yayınlanan videoda ağabeyi ile birlikte hedef alınmıştır. Peker, Özyurt A.Ş.’nin kasıtlı bir şekilde konkordato ilan ettirilerek haksız kazanç sağladığını ifade etmiştir.

Peker, aynı zamanda Özyurt kardeşlerin Süleyman Soylu’ya olan yakınlığı hakkında da bazı açıklamalarda bulunmuştur. Peker, Orhan ve Yüksel Özyurt kardeşlerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gizli kasası olduğunu iddia etmiştir.

 

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.