Emlak Nabzı

Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?
62 views
24 Aralık 2021 - 13:19

Paslanmaz çelik, buzdolapları, bulaşık makineleri ve mutfak lavaboları için de yaygın bir seçimdir. Dayanıklıdır ve leke tutmaz, ancak en iyi şekilde görünmesini sağlamak için biraz daha özen gösterilmesi gerekir. İşte aynı zamanda lekesiz bir paslanmaz çelik lavabonun bakımı için bazı ipuçları.

Paslanmaz çelik, Birinci Günde harika görünen güzel bir fırçalanmış yüzeye sahiptir, ancak her türlü leke, iz ve parmak izine karşı hassastır. İyi haber şu ki, bu günlük izler, sık kullanılan bir lavabonun yüzeyinde birikse bile kolayca silinebilir.

“Sert” sudan yapışan yiyecek artıkları ve mineral tortuları biraz daha dikkat gerektirir, ancak her ikisi de mükemmel sonuçlarla kolay ve hızlı bir şekilde çıkarılabilir.

Malzemeler:

• Mikrofiber veya diğer tüy bırakmayan, yumuşak bez
• Musluk suyu
• Paslanmaz çelik temizleyici (mendil veya solüsyon)
• Bulaşık sabunu

Paslanmaz çelik yüzeylerinizde ağartıcı kullanmayın ve temizlik maddelerinin paslanmaz yüzeylerde kullanımının güvenli olduğundan emin olmak için her zaman ürün etiketlerini kontrol edin. Ovma tozu ve çelik yünü gibi aşındırıcı maddelerden kaçının, çünkü bunlar yüzeyi kalıcı olarak çizebilir ve bozabilir. Bunun yerine, paslanmaz çelik üzerinde kullanım için özel olarak tasarlanmış temizleyicileri seçin veya sahip olduğunuz en nazik temizleyicilerle başlayın

Adımlar:

1. Paslanmaz çelik temizleyiciyi bir beze uygulayın veya doğrudan lavaboya püskürtün. Veya bir litre sıcak musluk suyuna bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin.
2. Bezi (veya silmeyi) kullanarak lavaboyu nazikçe temizleyin, yine maksimum parlaklık için tahıl yönünde ilerleyin.
3. Kalan sabunu durulamak için ılık su kullanın. Lavaboyu ve kenarları kurutmak için temiz bir bez kullanın.

Çelik evye nasıl temizlenir video anlatım

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.