Emlak Nabzı

Ümraniye Ada Parsel Tapu Sorgulama

Ümraniye Ada Parsel Tapu Sorgulama
940 views
27 Nisan 2021 - 22:50

Parsel sorgulama işlemi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından verilen hizmetlerinde biridir. Ümraniye’de Taşınmaz mülk içerisine giren arazi, ev, bahçe, bağ ya da tarla gibi gayrimenkullerin yerlerini tespit etmede parsel bilgileri sorgulama işlemi kullanılmaktadır.

Ümraniye’de Bir arazi ya da arsa almak istiyorsanız elbette ki gerekli araştırmayı önceden yapmalısınız. Bu ön araştırma öncesinde almak istediğiniz arsa ya da arazinin parsel sorgulamasını yapmak da es geçmemeniz gereken adımlardan. Peki, Ümraniye’de tapu parsel sorgulama işlemlerini nasıl yapabilirsiniz, Ümraniye’de parsel sorgulama nasıl çalışır?

https://webgis.umraniye.bel.tr/keos/ adresinden rahatlıkla Ümraniye’de Ada Parsel Sorgulama ve Ümraniye e-imar sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ümraniye’de parsel sorgulama; İstanbul ilinde bulunan Ümraniye’de Tapu Müdürlüğü’ne ya da belediyeye gidilerek yapılabileceği gibi TKGM sitesinden online olarak ya da yan tarafta yer alan TKGM alt yapısının kullanıldığı bölümden yapabilirsiniz.

Ümraniye’de TKGM Parsel Sorgu Nasıl Yapılır?

Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi”nin kısaltılması olan parsel sorgulama da dâhil pek çok konuda online olarak bilgi sahibi TAKBİS aracılığıyla sorgulama yapmak oldukça basit.

TKGM Parsel Sorgulama” sayfasına girdikten sonra öncelikle şartları kabul etmeniz gerekiyor. Ardından açılan sayfada, sol kısımda bulunan lokasyon bilgilerini girerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra taşınmaz no ile de sorgulama yapmanız mümkün.

Ümraniye’de Tapu  Müdürlüğü (TKGM) resmi internet sitesine giriş yapanların kullanım koşullarını kabul etmesi şartı ile sorgulama yapmasına izin veriyor.

Ümraniye’de Ada Parsel Sorgulama

Ümraniye Parsel Sorgulamanızı İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, mahalle, ada ve parsel bilgilerini girdikten sonra harita üzerinde sorguladığımız parsele tıklanır. Açılan tabloda bilgilerini girdiğiniz parselin detayları hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Ümraniye Tapu parsel sorgu işlemi adres bilgilerini öğrenmek için geçmiş yıllarda arazi sahibi kişiler için oldukça zor bir durumdu. Arsa ve arazi sahibi, Tapu parsel sorgu işlemlerini bulundukları il ve ilçe de bulunan Tapu Dairesi binalarına bizzat giderek tapu sorgulama yapmaları gerekiyordu.

Ümraniye Belediyesi Adres ve iletişim bilgileri

Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No: 63, PK.34764 Ümraniye / İSTANBUL
Çözüm Hattı444 9 822
Telefon(0216) 443 56 00
Faks(0216) 335 32 76
e-Mailcozummerkezi@umraniye.bel.tr
Vergi DairesiÜmraniye VD. 906 00 44 163

 Ümraniye belediyesi Çalışma Saatleri:

09:00 – 12:30
13:00 – 17:00

Ümraniye Tapu Müdürlüğü Adres Ve İletişim Bilgileri

Telefon: 0 (216) 280 37 46

Faks: 0(216) 523 24 09

Mail: umraniye-tsm@tkgm.gov.tr

Ümraniye Tapu Kep Adres: umraniyetm@tkgm.hs01.kep.tr

Ümraniye Tapu Adresi: Yukarı Dudullu Şerifali Mah. Necip Fazıl Bulvarı Edep Sok. No:54 ÜMRANİYE/İSTANBUL

Ümraniye Tapu: Bağlı Olduğu Bölge Müdürlüğü: Tapu ve Kadastro II. İstanbul Bölge Müdürlüğü

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.