Emlak Nabzı

102 arsa sahibi 16 yıldır evlerine kavuşamadı

102 arsa sahibi 16 yıldır evlerine kavuşamadı
83 views
12 Nisan 2021 - 21:43

Kayseri Gültepe Köşk Mahallesi’nde bulunan 102 arsa sahibi, 2005 yılında arsalarını ev almak için müteahhitlere verdiklerini ancak 16 yıl geçmesine rağmen evlerinin teslim alamadıklarını söyleyerek basın açıklaması yaptı.

Arsa sahiplerinden Hasan Arslan Gültepe Köşke Mahallesi 32 bin 500 metrekare olan bir alan. Burası 2005 yılında 32 bin 500 metrekare alan hisseli tapu olarak 102 hissedar tarafından müteahhitlere ev almak için verildi. 2005 yılında verilirken sözleşmeler, anlaşmalar yapıldı ve buradan herkes ev almak umuduyla bekliyor. Fakat aradan 16 yıl geçmesine rağmen burada herhangi bir işlem yapılmadı, müteahhitler kendi binalarını yaptılar, arsa sahiplerine bir çöp vermediler

Bir bina 12 senedir inşaat halinde bekliyor

Komşularımızın vekalet verdiği insanlar, özünde arsa toplayıcılar. Daha sonra bu arsa toplayıcılar bir mimar bulurlar, burayı planlamasını isterler. Bizim sözleşmelerimizde 40 ay içerisinde arsa sahiplerinin evleri yapılıp teslim edilecekti. Fakat devam eden süre içerisinde bizi oyaladılar, kandırdılar, uğraştılar. Bir bina 12 senedir inşaat halinde bekliyor. Süreç içerisinde burası parçalana parçalana artık arsa sahiplerine ev verecek parsel kalmadı neredeyse” dedi.

Bize yapılan ticaret terörüdür

Arsa sahibi Mustafa Erdoğan ise mağdur olduklarını ifade ederek; “Bu memlekette terör var, hepimizin canı yanıyor. Bu vatanın içinde de bizim burada yurdumuz var. Kayseri’de ticaret terörü var. Bu terörün önüne devlet yetkililerimize sesleniyorum, önüne geçsinler. Bu da bir terördür. Ticaret terörüdür. Bizler mağduruz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.