Emlak Nabzı

11 Adımda Prefabrik ev sahibi olmak

11 Adımda Prefabrik ev sahibi olmak
163 views
22 Mayıs 2020 - 20:34

Kendinize ait bir arsanız mı var ? Prefabrik ev nasıl yapılır sorusunun cevabını mı Arıyorsunuz ? 11 adımda nasıl prefabrik ev sahibi olursunuz sizin için yazdık “Sakin, izole ve doğa ile baş başa olmak isteyenlerin ilk Tercihi prefabrik evler.

1- Yeni bir ev satın almayı planlıyor ve tercihinizi prefabrik yapılardan yana yapıyorsanız ilk olarak, size ait bir arsa olmalıdır. Kendine ait bir arsanız yoksa evinizin kurulumunun sağlanmasını istediğiniz bir bölgede arsa tespit ederek bu arsanın bağlı olduğu belediyeden arazinin imar durumunu teyit etmeniz ve onay almanız gerekmektedir. İlerleyen zaman içerisinde yasal olarak bir problem yaşanmaması, arsa ve araziniz için gerekli yasal işlemleri tamamlamanız gerekir.

2- Prefabrik evi alacağınız firma seçilir. Birkaç firma ile görüşmeniz ve yüksek nakliye ücretleri ödememek için arsa ve arazinize yakın olan firmaları tercih etmeniz önerilir.

3- Prefabrik evi almaya karar verdiğiniz firmadan size uygun ev modeli seçilir.  Sözleşmeniz yapılır, size zemin betonu ve proje planları verilir.

4- Arsanıza yakın bir mimarlık ofisine gidilir, taslak proje verilir ve arsanın konumu verilir.

5- Mimar bir proje dosyası hazırlar, (Mimari Proje, Elektrik Projesi, Mekanik Projesi, Statik Proje (İnşaat mühendisinin verdiği) Mimarlık Ofisi projenizi ruhsat dosyası haline getirir ve belediye’ye sunar.

6- Bu hazırlanan proje dosyası (ruhsat dosyası) belediye’nin fen işleri müdürlüğüne onay için verilir.

7- Belediye proje dosyasını (ruhsat dosyasını) onaylar.

8- Size verilen beton planına uygun betonunuzu atarsınız.

9-Anlaştığınız firma  Evinizi kurmak için saha alanınıza montaj ekibiyle beraber gelir.

10-Sözleşmenize bağlı olarak firmadan firmaya değişiklik gösterebilir; eviniz kurulur. (Kapı,Çatı,Pencere,İç-Dış Boya,Elektrik ve su tesisatı, klozet, duş, lavabo, prizler lambalar ve sigorta kutusuna kadar yapılır.)

11-Mutfak dolabınızı ve tüm mobilyalarınızı evinize koyarak artık yaz kış evinizde rahatlıkla oturabilirsiniz.

Prefabrik ev fiyatlarını ve maliyetlerini öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kampanyalı  ev fiyatlarını incelemek için bu siteye göz atabilirsiniz

Prafabrik ev örnekleri

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.