Emlak Nabzı

Bursa Şehir Hastanesi metro hattının temeli atıldı

Bursa Şehir Hastanesi metro hattının temeli atıldı
105 views
05 Nisan 2021 - 13:50

Bursa Emek-YHT Gar-Şehir Hastanesi metro hattının temeli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından atıldı. 6 kilometrelik metro hattının 2023 yılında hizmete başlaması planlanıyor.

Adil Karaismailoğlu Bursa’da yapımı Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 1.6 milyarlık Şehir Hastanesi raylı sistem inşaatına ilk kazma vuruldu. Sanayiiyle, ticaretiyle, tarımıyla, turizmiyle ayrıcalıklı bir şehir olan Bursa’nın son 19 yılda hayata geçirilen ulaştırma ve altyapı yatırımlarıyla da etkinliğini katbekat artırdığını ifade etti.

Bursa rahat bir nefes alacak

2023 yılı içinde tamamlanmasını hedeflenen Emek-YHT Gar-Şehir Hastanesi metro hattının faaliyete geçtiğinde çok büyük faydalar sağlayacağını ifade eden Karaismailoğlu, “2023-2050 yılları arasındaki 27 yıllık projeksiyonda; zamandan 796.66 milyon dolar, karayolu bakım ve işletmesinden 58 milyon dolar, önlenecek kazalardan 1.17 milyon dolar, hava kirliliği, iklim değişikliği, gürültü, doğa ve yeşil arazi maliyeti, biyolojik çeşitlilik, toprak ve su kirliliği gibi dışsal faydalardan 15.64 milyon dolar olmak üzere toplam ekonomik kazancımız 871.47 milyon dolar olacak. Ayrıca karbondioksit salınımı 235.13 ton azalacak. Bursa rahat bir nefes alacak” dedi.

AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala, “Nereye gitsek Bursa’nın ulaşımını konuştuk. Dünyada birçok ülkeyi geride bırakan ticaret hacmine sahip olduğu için ulaşımı da çok önemli. Ulaşım için her zaman öncü olmaya çalıştık. Ne zaman Ulaştırma Bakanlığına bir konuda danıştığımızda her zaman öncelik verildi. Herkese bu konuda teşekkür ediyorum. Bu yatırımın herkes için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Bursa, yatırımlarıyla gelişim içerisindedir. Bursa’nın aldığı ulaştırma ve altyapı çalışmalarında bakanlıkların çok büyük emeği vardır. Bugün temelini attığımız yatırımda da emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.