Emlak Nabzı

ETİ Maden yeni bina için 227 milyon lira ödedi

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, ekonomik kriz ortamında yaptığı harcamalar nedeniyle bir kez daha tartışma konusu oldu. Kiracı olduğu …

ETİ Maden yeni bina için 227 milyon lira ödedi
9 views
18 Eylül 2022 - 15:53

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, ekonomik kriz ortamında yaptığı harcamalar nedeniyle bir kez daha tartışma konusu oldu. Kiracı olduğu binaya 2012-2018 arası 30.6 milyon TL kira ödediği için eleştirilen Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, bu kez de yaptırdığı yeni binayla dikkatleri üzerine çekti. 219.3 milyon liraya mal olan genel müdürlük binası inşaat aşamasında da tartışma konusu olmuştu.

SADECE PEYZAJ İÇİN 8,2 MİLYON LİRA

Elektronik Kamu Alımları Platformu verilerine göre TOKİ, 2015 yılında yeni hizmet binasının inşaat öncesi, inşaat aşaması ve inşaat sonrası danışmanlık hizmeti için 2.8 milyon TL ödedi. Ardından 22 Aralık 2016’da yeni hizmet binası inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi için 95 milyon TL’lik sözleşme imzalandı. Son olarak da 2018 Mart ayında hizmet binası ikmal işlemleri için ihaleye çıkıldı ve 121.5 milyon TL daha ödendi. Binanın maliyeti 219.3 milyon TL’ye ulaşırken, kurum bu kez de peyzaj ihaleleri ile gündeme geldi. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, 30 Mayıs’ta ‘Genel Müdürlük Binası Avlu Peyzaj Düzenlemesi Yapım İşi’ ihalesine çıkıldı. Avlu peyzajı için 5.7 milyon TL ödendi. Ardından ‘Genel Müdürlük Binası Yanı Peyzaj Düzenlemesi yapım işi’ ihalesi yapıldı. Bu çalışmaya da 2.4 milyon TL ödendi. Kurumun bir ayda peyzaj için ödediği tutar 8.2 milyon TL oldu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.