Emlak Nabzı

Göcek’e büyük talep

  DUYGU ERDOĞAN – Yatırımlarını Türkiye’nin sahil kentlerinde de artırmayı hedefleyen Tahincioğlu Gayrimenkul, 750 milyon lira yatırımla Muğla …

Göcek’e büyük talep
20 views
17 Mayıs 2022 - 12:51

DUYGU ERDOĞAN – Yatırımlarını Türkiye’nin sahil kentlerinde de artırmayı hedefleyen Tahincioğlu Gayrimenkul, 750 milyon lira yatırımla Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek’te bölgenin ‘ilk markalı lüks konut projesini’ hayata geçirdiğini açıkladı.

Pandemiyle birlikte sahil kentlerinde yaşama arzusunun etkileri projede fark ediliyor. Projenin 12 ay boyunca her mevsim yaşama uygun şekilde hayata geçirildiği ifade edildi. Göcek’teki satış ofisinde yapılan basın toplantısına Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak ile yönetim kadrosu katıldı. Projenin bölgenin doğası, tarihi, sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına uygun olarak tasarlandığını anlatan Özcan Tahincioğlu, avlulu Akdeniz evleri sunduklarını söyledi. Projenin 24 ayda teslimi öngörülüyor. Tahincioğlu, “Kısa bir süre önce ön talep almaya başladığımız projeye 3 bin 500 talep geldi, yoğun bir ilgi gördük” dedi.

Ödeme seçeneği sunuyor

Müstakil villa konsepti sunduklarını anlatan Tahincioğlu, “32 villalık butik projede, 4+1 ve 3+1 farklı villa seçenekleri bulunuyor. Projede yer alan villaların metrekare büyüklükleri ise 238 ila 440 metrekare arasında. Fiyatlarımız 18 milyon liradan başlıyor” diye konuştu.

Yeni evini alacaklara yönelik hükümet tarafından hayata geçirilen yüzde 0.99 faiz oranlı teşvik açıklamasını hatırlatan Özcan Tahincioğlu, “Biz de Tahincioğlu Gayrimenkul olarak aynı vade farkı ile ödeme kolaylığını, diğer tüm projelerimiz gibi, Nidapark Göcek’te de uyguluyoruz. 24 ayda yüzde 0.99 oran ile yüzde 50 peşin ödeme yapanlara da 12 ay vade farksız ödeme planımız var. Lansmana özel kısıtlı sayıda birimde yüzde 10 indirimli fiyatlarımız mevcut” dedi. Projede yer alan 4 villa satılmayarak sezonluk kiralanacak.

Sırada Bodrum var

İstanbul dışındaki lüks konut projelerine Bodrum’da devam edeceklerini ifade eden Tahincioğlu, “Bodrum Gündoğan’da 1.5 milyar lira yatırımla lüks bir projeye başlayacağız. Urla ve Çeşme’yi yakından takip ediyoruz, ayrıca tüm gelişmekte olan bölgeler radarımızda. İstanbul’daki projelerimize ise Ataşehir’de devam edeceğiz. Beykoz Karlıtepe’de de 10 yıllık bir süreçte satın alınan büyük bir kentsel dönüşüm hazırlığı var” dedi.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.