Emlak Nabzı

İcralık Tarla Açık Artırma İle Satışa Sunuldu

İcralık Tarla Açık Artırma İle Satışa Sunuldu
57 views
08 Aralık 2021 - 15:39

Diyarbakır’da bulunan icralık tarla açık artırma ile satışa sunuldu. İcra dairesi tarafından yayınlanan ilanla tarlayı almak isteyenlerin açık artırma ihalesine katılmaları ve uygun teklifi verenlerin tarlaya sahip olacakları açıklandı. Tarla için yayınlanan açık artırma ile satış ilanında tarlanın özelliklerine de yer verildi.

Açık Artırmaya Sunulan Tarla Diyarbakır’da Bulunuyor

Açık artırma ihalesi ile satışa sunulması planlanan tarla Diyarbakır’da bulunuyor. Tarlanın tam mevkiisi ise Diyarbakır’ın Sur ilçesi Çaruği Mahallesi’nde oluyor. Susuz tarla olarak kayıtlarda yer alan bu tarlanın Sur Belediyesi hizmetlerinden yararlanabildiği ihale ilan detaylarında belirtiliyor.

Susuz Tarla İhalesi Şartları Merak Ediliyor?

Diyarbakır’ın Sur ilçesine kayıtlı olan susuz tarlayı satın almak isteyenler tarafından ihale şartlara merak ediliyor.

İhale için Diyarbakır İcra Dairesi’nin belirlemiş olduğu şartlar arasında şunlar yer alıyor;

  • İhaleye katılacak kişilerin esatis.uyap.gov.tr üzerinden tarla için teklif vermeleri gerekiyor.
  • Teklifleri açık artırma için belirlenen tarihten 20 gün önce yapmaya başlayabiliyorlar.
  • Tarla için açık artırmada bulunacak kişilerin banka teminatı veya pey akçesi vermeleri gerekiyor.
  • İhaleyi kazanan kişilerin satış bedelini belirlenen süre içerisinde ödemeleri gerekiyor. Belirlenen süre içinde ödemenin yapılmaması durumunda ise ihale iptal ediliyor.

Bu şartları sağlayabilecek olan kişilerin ihale için icra dairesine başvurmaları gerekiyor. Ayrıca ihale için belirlenen tarih, saat ve yerde hazır bulunmaları gerekiyor.

İcralık Tarla Açık Artırma İle Satışa Sunuldu

İcralık Tarla Açık Artırma İle Satışa Sunuldu

Tarla Açık Artırma İhalesinin 2022 Yılında Yapılması Planlanıyor

Değeri 52,5 milyon olan susuz tarla için açık artırma ihalesinin 2022 yılında yapılması planlanıyor. Buna göre tarla için belirlenen ilk satış ve ihale tarihi 02.02.2022 olurken ikinci satış tarihi ise 01.03.2022 olarak paylaşılıyor. Satışın yapılacağı saat aralığı ise 14.30-14.35 olarak ifade ediliyor.

Tarlanın Satışının Yapılacağı Yer Merak Ediliyor

Açık artırma ihalesi ile satılması 2022 yılı için planlanan tarlanın satış yeri ilgililer tarafından merak ediliyor. Tarlanın satışının yapılacağı yer ise Diyarbakır Karapınar’da bulunan İcra Dairesi olarak bildiriliyor. Buna göre satın alma için istekli olanların belirlenen tarihte satış yerinde olmaları gerekiyor.

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.