Emlak Nabzı

İngiltere’de emlak fiyatları yükselişini sürdürüyor.

İngiltere’de emlak fiyatları yükselişini sürdürüyor.
111 views
08 Aralık 2021 - 9:33

Halifax tarafından yayınlanan ev fiyatları endeksine göre İngiltere’de emlak fiyatlarındaki artış son 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ülkede emlak yatırımlarına yönelik güçlü talep ve emlak sayısının talebin altında kalmasıyla emlak fiyatları artmaya devam ediyor.

Kasım ayı itibarıyla İngiltere’de emlak fiyatları arka arkaya beş ay boyunca yükseliş gösterdi. Ülkede yıllık enflasyon oranı %8,2 seviyesinde ve geçtiğimiz çeyrekte 2006 yılının sonundan bu yana en büyük yükseliş görülerek enflasyonda %3,4’lük yükseliş görüldü.

Galley, “şimdilik pandemide muhtemel bir yükselişin doğrudan etkilerini kenara bırakmak gerekirse, ev fiyatlarındaki mevcut büyümenin gelecek yıl sürmeyeceğini düşünüyoruz. Ev fiyatı-gelir oranları şimdiden tarihin en yüksek seviyelerinde ve hanehalkı bütçeleri gelecek aylarda da baskı altında olacak” dedi. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Wales İngiltere’de ev fiyatlarındaki yükselişin en güçlü olduğu bölge oldu.

Bölgede emlak fiyatı enflasyonu %14,8’e tırmandı ve ortalama bir evin fiyatı ilk kez 200,000 sterlinin üzerine çıktı. Bunun aksine Londra ülkenin geri kalanından daha düşük bir yükseliş gösterdi. Yıllık emlak fiyatı enflasyonu Londra’da %1,1 oldu. Ancak buna rağmen, şehir İngiltere’nin diğer tüm yerlerinden daha pahalı olmaya devam ediyor.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.