Emlak Nabzı

İnşaat şirketlerinin yeni rotası az nüfuslu yerler

İnşaat şirketlerinin yeni rotası az nüfuslu yerler
114 views
11 Mayıs 2021 - 15:10

İnşaat şirketlerinin yeni rotası az nüfuslu yerler. Gayrimenkul ofisi sahibi Songül Toprak Özsan, Covid19 salgını nedeniyle Türkiye’nin en pahalı gayrimenkul şehri İstanbul’un liderliğini Bodrum ve Çanakkale gibi doğal yaşam alanlarına sahip illere ve ilçelere kaptırdığını söyedi.

Covid19 salgınının gayrimenkul sektöründe önemli değişikliklere sebep olduğunun altını çizen Songül Toprak Özsan, “İnsanlar işlerinde, alışverişlerinde, ödemelerinde dijitalleşirken sosyal hayatlarında doğallığın peşine düştüler” dedi. Toprak Özsan, “Yaşadığımız durum şunu gösteriyor; yeni dünya düzeninde büyük metropollerden doğal yaşama doğru bir göç başladı.

Tersine Göç Başladı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de başlayan bu akım ileriki yıllarda artarak devam edecek. Pandeminin yanı sıra büyük şehirlerdeki kalabaık ve stres de hayatı yaşanmaz hale getirdi. Kolay para kazanmak için kırsal bölgelerden büyük şehirlere yapılan göçler tersine dönüş başladı. Salgınlar ve hastalıklar özellikle son iki yıldır insanların doğal yaşamı tercih etmesindeki en önemli neden olmaya başladı. Salgın hastalıklar bitince de insanlar tekrar büyük şehirlere dönmek yerine doğal ortama çok daha fazla adapte olup büyük şehirleri unutacak hale gelecekler. Dedi.

pandemi dogal yaşam

müstakil evler

Bodrum ve Çanakkaleye ilgi yoğun

Songül Toprak Özsan “Covid19 salgınıyla birlikte doğal yaşamı tercih edenler ‘doğal köy projelerine’ büyük bir ilgi göstermeye başladı. Büyük inşaat şirketleri yönünü Bodrum’un dağlık yerleri dahil ufak müstakil villa projelerine çevirdi. Bodrum gibi gayrimenkul sektöründe hareketlenen yerlerden biri de Çanakkale oldu.

Köprü yapımı ile birlikte bölgede bulunan ilçe ve köylerde tek katlı müstakil villalardan oluşan yeni modern köyler hızlı bir şekilde talep toplamaya başladı. Köprünün bitmesiyle birlikte bu doğal köy projeleri çok daha talep toplamaya başlayacak” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.