Emlak Nabzı

İzmir deprem konutları ne zaman teslim edilecek?

İzmir deprem konutları ne zaman teslim edilecek?
94 views
04 Mart 2021 - 10:04

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir deprem konutları ‘nın 10 ay içerisinde teslim edileceğini duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığ ınca, İzmir‘in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde çöken veya ağır hasar görerek ilk etapta acil yıkılan 71 binanın bulunduğu bölgede, 7 proje alanı oluşturuldu.

İzmir depremi sonrasında hızla harekete geçen Bakanlık ve TOPKİ, bölge halkının yeni evlerine kavuşmaları için başlatılan çalışmada bugün ilk temeller atıldı. Kısa sürede izmir deprem konutları nı hak sahiplerine teslim edilecek İzmir deprem konutlarında süreç resmen başladı. İlk olarak 1844 adet konutun inşaası tamamlanacak.
Bu sayede İzmir‘in çehresini değiştirecek tarihin en büyük kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor.

MURAR KURUM’UN AÇIKLAMASI;
İZMİR TARİHİ BİR GÜNÜ YAŞIYOR

İzmir’de 30 Ekim tarihinde 117 vatandaşın hayatını kaybettiği günü Türkiye’nin 81 ilinde yaşayanlar unutmayacak diyen Kurum, “İzmir’de tek yürek olduk. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla devlet olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Kısa süre içerisinde arama kurtarma çalışmalarımızı, daha sonra ise hasar tespiti çalışmalarımızı tamamladık. O günden bu yana sürdürdüğümüz çalışmaların sonucunda bugün 5000 adet konutun temellerini atacağız. İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm ve deprem dönüşüm hareketini başlatıyoruz. Bugün İzmirimizin çehresini ve geleceğini değiştirecek yeni bir başlangıcın, yeni bir şehircilik sürecinin miladı olacaktır. İnşallah aynı Elazığ’da Malatya’da Giresun’da ne yaptıysak İzmir’de benzer bir şekilde hızlıca süreci tamamlayacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.