Emlak Nabzı

Jantsa’dan ilave güneş enerjisi yatırımı

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş, ilave güneş enerjisi yatırımı kararı aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar …

Jantsa’dan ilave güneş enerjisi yatırımı
15 views
08 Haziran 2022 - 11:02

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş, ilave güneş enerjisi yatırımı kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Şirketimizin artan elektrik giderlerini güneş enerjisinden yararlanarak karşılamak için ilave 2,6 MW lisansız güneş enerjisi yatırımı yapılmasına karar verilmiştir. Bu yatırım ve önceki yapılan 1 MW ile yakında devreye alınacak 2,8 MW ile toplam 6,4 MW güneş enerjisi gücüne ulaşılacaktır. Artmakta olan elektrik giderimizin yaklaşık yüzde 30’luk kısmı bu yatırımlardan karşılanarak, elektrik maliyetinin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu yatırım KON-TEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş’ye 1.628.069 dolar karşılığında yaptırılacak olup, 2023 yılı 1. yarısında  tamamlanarak devreye alınması planlanmıştır. Güneş enerjisi panelleri Aydın Umurlu ve Ortaklar’daki mevcut bina çatılarına yapılacak olup, 4. bölge teşviklerinden yararlanacaktır.”

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.