Emlak Nabzı

Knight Frank’tan Rekor Konut Satışı Beklentisi

Knight Frank’tan Rekor Konut Satışı Beklentisi
88 views
08 Aralık 2021 - 14:12

Emlak ajansları tarafından 2022 yılında Moskova’da konut satışı beklentileri açıklanmaya başladı. Bu açıklamalar Moskova’da yaygın olarak tercih edilen elit konutlar için yapıldı. Elit konut satışlarına dair açıklama yapan ajanslar arasında dünyaca ünlü Knight Frank emlak ajansı da yer aldı. Knight Frank’tan rekor konut satışı beklentisi açıklaması geçtiğimiz günlerde yapıldı. Açıklamada satışı yapılabilecek konut sayısı ifade edildi.

1500 Adet Elit Konut Satışı Hedefleniyor

Knight Frank ajansı tarafından yapılan açıklamada 2022 yılı için Moskova’da 1500 adet elit konut satışının hedeflendiği belirtildi. Bu sayede daha çok kişinin elit konutlarda konforlu şekilde yaşamaya devam edecekleri öngörülüyor. Elit konut satışları için açıklama yapan uzmanlar ise borsadaki hareketlilik nedeniyle insanların elit konut alımına yöneldiklerini ifade ediyor.

Knight Frank’tan Rekor Konut Satışı Beklentisi

Knight Frank’tan Rekor Konut Satışı Beklentisi

Elit Konut Satışında 2,7 Milyon Dolar Beklentisi

Moskova’da tercih edilen elit konutların satışı konusunda açıklama yapan tek yer Knight Frank ajansı olmuyor. Bu ajansa ek olarak gayrimenkul şirketleri ve gazetelerden de 2022 yılı için elit konut satış beklentileri açıklanıyor. Kommersant Gazetesi’ne göre Moskova’da gerçekleşecek elit konut satışının 2,7 milyon dolar olması bekleniyor. Bu da 2021 yılına göre 1,5 kat oranında yükselişin beklendiğini ortaya koyuyor

2021’de Satış Yapılan Elit Konut Sayısı Açıklandı

Savills isimli gayrimenkul şirketi 2021 yılında satışı gerçekleştirilen elit konutların sayısını açıkladı. Gayrimenkul şirketinin yaptığı açıklamaya göre 2021 yılında satışı gerçekleşen elit konutların sayısı ise 1430 adedi aşıyor.

Elit Konutlara Talep Fiyatları Etkiliyor

Moskova’da konforlu ve lüks yaşamı sağlayan elit konutlara insanların talep göstermesi konutların satış fiyatının da artış yaşamasına neden oluyor. Buna göre elit konut için belirlenen m² fiyatının ise 12400$ olduğu ifade ediliyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.