Emlak Nabzı

Konut Fiyatlarında Yeni Yol Haritası Belirleniyor!

Konut Fiyatlarında Yeni Yol Haritası Belirleniyor!
62 views
06 Aralık 2021 - 9:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi konusunda yeni yol haritasını belirleyeceğini söyleyerek konut fiyatlarını aşağı indirmek için çeşitli yollar ve yöntemler deneneceğini dile getiriyor.

Yeni Yol Haritası Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile konuk fiyatlarında düşüş meydana geleceğini bildirdi. Ekonomi programının yol haritası ile konuk fiyatları için yeni talimatlar verildi.

İndirime Bir Süre Daha Devam Edileceği Bildirildi

Küçük faiz politikasının kakıcı bir hal olacağı bildiriliyor. Aralık ayı itibarı ile faiz indirimi bekleniyor. Ancak 2022 yılında indirim piyasa durumuna bakılacağı söyleniyor.

Gıda Ve Konut Fiyatları Nasıl Değişecek?

Faiz indirimi konusunda en çok düşük gelirlilere dönük çalışmalar yapılıyor. Asgari ücret ve emeklilik 3600 ek gösterge bir yana gıda ve konutlarda önlemler alınacak. Bu iki alan için arzın artması durumunda kiralarda ve gıda fiyatları da aşağı inecek ve insanlar sonunda rahat bir nefes alabilecek.

İnsanların mağdur olmaması için gıda ve konut fiyatlarında indirimin yapılması için bazı yöntemler uygulayacak. Ekonomi programına göre konut ve gıda ürünlerinde indirim olabilmesi için yeni talimatlar verildi. Bu talimatlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Düşük faiz politikası kalıcı bir şekilde indirim sağlayacak. Aralık ayı için faiz indirimi bekleniyor. Ancak henüz kesin bir açıklama söz konusu değildir. Yeni yıla girildiğinde faiz indirimi ne olur konusu muammadır.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.