Emlak Nabzı

Pasifik GYO Halka Arzı için SPK Onay Verdi

Pasifik GYO Halka Arzı için SPK Onay Verdi
115 views
05 Aralık 2021 - 16:43

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO için beklenen haber geldi. Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından alınan karar doğrultusunda Pasifik GYO’nun sarmaye rakamının 67,5 milyon lira artırılarak 267,5 milyon liraya yükseltilmesi ile birlikte 67,5 milyon hisse senedinin hisse başına 16,38 lira tutarla halka arz edilecek.

Yapılan açıklamada ek talep halinde Fatih Erdoğan, Mehmet Erdoğan ve Abdulkerim Fırat’a ait 13,5 milyon hissenin de satışına izin verilecek.

Pasifik İnşaat A.Ş.’nin bağlı bulunduğu Pasifik Grup, dört şirketten oluşan bir şirketler grubudur.

Pasifik İnşaat A.Ş. Kimin Hangi Projeleri Yaptı

Ülkemizin gelişimine ve ekonomideki büyümesine paralel olarak ortaya çıkan yeni gayrimenkul ihtiyaçlarına cevap veren projeler geliştirmek amacıyla 11 Şubat 2008 tarihinde kurulan Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş. özgün mimari yaklaşımı, malzeme kalitesi, hizmetleri, teknolojik altyapısı ve lokasyonu ile fark yaratan projeler geliştirme misyonuyla faaliyet göstermektedir.

ext Level Ankara, Next Level Loft, Next Level Çayyolu gibi konut projelerini tamamlayarak teslim ederek ardından Türkiye’nin tek parselde en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara konut projesinin inşaatına başlamıştır.

Pasifik İnşaat, yenilikçi vizyonu ve iz bırakacak projeleri ile bu yeni döneminde gayrimenkul sektörüne önemli katkılarda bulunmayı hedeflemektedir.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.