Emlak Nabzı

TOKİ’den Vatandaşı Mutlu Edecek Konut Satışı

TOKİ’den Vatandaşı Mutlu Edecek Konut Satışı
69 views
06 Aralık 2021 - 9:41

Toki’den vatandaşı mutlu edecek konut satışı. TOKİ yayınlamış olduğu konut satış ilanları ve bu ilanlarda yer alan fiyatlarla vatandaşları mutlu ediyor. Uzun süren vade ve uygun taksitler sayesinde normal şartlarda ev alması mümkün olmayan ailelerin ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Vatandaşlara sunduğu konut fiyatlarıyla da emlak piyasasını şaşkınlığa uğratıyor.

Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ ev sahibi olmak isteyen aileler için satışa sunduğu konutlarında düşük taksitler uyguluyor. Böylelikle insanların kira tutarlarından daha düşük ödemeyle kendi evlerine sahip olmalarını sağlıyor. Toplamda konutlar için uyguladığı konut fiyatlarıyla da insanların yarı fiyatına ev alabilmelerini sağlıyor. Dar gelirli aileler için yapılan konutlarda taksitler 490 TL gibi düşük tutarlarla sunuluyor.

İnsanların Kredi Çekmeden Ev Alabilmesini Sağlıyor

TOKİ tarafından vatandaşlara sunulan konut taksit fiyatlarının düşük olması kredi çekimini de ortadan kaldırıyor. Evlerinin taksitlerini bütçeleri ile ödeyebilen vatandaşlar kredi çekerek bankaya borçlanmaktan kurtuluyorlar. Bu sayede evlerine sahip olurken borç yükünün altına girmemiş oluyorlar.

TOKİ 20 Şehirde Konutlarını Satışa Sunuyor

Konut yapımını uygun maliyetlerle gerçekleştiren TOKİ müşterilerinden peşinat talep etse de bu peşinatların yüksek olmamasına özen gösteriyor. Bu sayede insanların rahatlıkla ev sahibi olabilmelerine imkan tanıyor. Uygun fiyat, uzun vade ve düşük taksitlerle ev sahibi olma imkanı tanıyan TOKİ’nin hali hazırda 20 şehirde yaptığı konutların satışı yapılıyor. Konutlar için talep edilen fiyatlar konutun büyüklüğüne ve özelliklerine göre belirleniyor. Bu nedenle bulunduğu şehirdeki TOKİ konutlarından satın almak isteyenlerin güncel ilanları takip etmeleri gerekiyor.

Erzincan TOKİ İlanlarındaki Fiyatlar Şaşırtıyor

TOKİ’nin konut satışı yaptığı 20 şehir arasında Erzincan’da yer alıyor. Erzincan için 2+1 konut yapan firma konut fiyatlarını ise 149 bin TL’den başlatıyor. Piyasanın yarısı olan bu fiyat vatandaşları şaşırtıyor. TOKİ bu fiyattaki konutlar için 180 veya 240 ay vade uyguluyor. Vatandaşlar bu vadeleri ödeyebilecekleri peşinat tutarına göre belirleyebiliyorlar. Bu bağlamda satın alınacak konutlar için ödenecek taksitlerin ise 490 TL’den başladığı görülüyor.

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.