Emlak Nabzı

Toprak Yatırımı İçin Kamu Arazileri Satışa Sunuluyor

Toprak Yatırımı İçin Kamu Arazileri Satışa Sunuluyor
79 views
06 Aralık 2021 - 9:50

Toprak yatırımı parasını değerlendirmek isteyen insanlar tarafından değerlendirilen yatırım türleri arasında yer alıyor. Bu nedenle vatandaşlara toprak yatırımı için kamu arazileri satışa sunuluyor. Bu araziler metrekare fiyatları normal arazilerden daha düşük olarak satılarak insanların arazi sahibi olmalarına imkan veriyor.

Kamu Arazi Güncel Satılık İlanları

Kamu kurumları tarafından araziler ülkenin pek çok şehrinde satışa sunuluyor. Uygun fiyatlarla yapılan bu satışların değerlendirilebilmesi için güncel satılık ilanları yayınlanıyor. İlanlar sayesinde toprak yatırımı yapmak isteyenlerin toprak satışı yapılmadan alım imkanı bulabiliyorlar. Güncel kamu arazisi satış ilanları arasında Sinop, Muğla, Trabzon, Tokat ve Nevşehir gibi pek çok şehir bulunuyor.

Kamu Arazileri İmarlı Veya İmarsız Olarak Satılıyor

İlanlarda yer alan kamu arazileri imarlı veya imarsız olarak satışa sunuluyor. Böylelikle yatırım hedefi olan kişiler isteklerine uygun araziyi tercih edebiliyorlar. İmarlı olan araziler konut yapımı için değerlendirilirken imarsız olanlar tarla, bağ ve bahçe yapma gibi amaçlarla kullanılabiliyor. Bunun için araziye ihtiyaç duyanların ilanları inceleyerek hedeflerine uygun araziyi bulması ve satın alması gerekiyor.

Arazilerin Fiyatları M²’ye Göre Değişiyor

İlanlarda yer alan arazilerin fiyatları arazinin m² ölçüsüne göre değişiyor. 5428 m² olan Tokat’taki imarsız bir arazinin fiyatı 43500 TL oluyor. Ayrıca 1033 m²’lik bir arazinin fiyatı ise 3000 TL olabiliyor. Bu nedenle arazi satın alacak kişilerin ihtiyaç duyacakları arazi büyüklüğünü belirlemeleri ve ilanları incelemesi gerekiyor.

Nevşehir’de İmarlı Boş Araziler Satışta

Satılık arazi ilanlarının bulunduğu şehirler arasında Nevşehir’de yer alıyor. Burada yaşayan veya yatırım yapmak isteyenler imarlı ya da imarsız arazi tercih edebiliyorlar. İmarlı boş araziler 11000 TL gibi ücretlerden başlayarak alıcı buluyor.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.