Emlak Nabzı

‘Türklerin % 70’i yatırım için alıyor’

Bir şehir normalde 10 senede ulaştığı gelişme seviyesini Miami’nin iki senede yakaladığını belirten Guzman, “Güzel, güneşli havası, lokasyonu …

‘Türklerin % 70’i yatırım için alıyor’
27 views
04 Mayıs 2022 - 19:23

Bir şehir normalde 10 senede ulaştığı gelişme seviyesini Miami’nin iki senede yakaladığını belirten Guzman, “Güzel, güneşli havası, lokasyonu bunda etkili. Büyük şirketler, yeni merkezlerini Miami’de açıyor ya da eskileri taşıyor. Bir de kârlı, fiyatlar arttı ve artmaya devam ediyor. Bir yıl önce metrekare fiyatları 1000 dolarken 3 bin dolara yükseldi. Kiralar da ikiye katlandı” dedi. Bayırlı da eyalet vergisinin olmamasının da Miami’yi cazip hale getirdiğini söyledi. Miami’de şu an da yapımı devam eden 30-35 proje olduğunu söyleyen Bayırlı, “Fiyatlar hızla artmaya başladı. Metrekare fiyatı 8 bin civarında. Ama bu rakam projeler bittiği zaman 30- 40 bin dolar bandına gelecek. Türkiye’den yatırımcılardan büyük talep var. Dolar getirisi istediklerinden dolayı yatırımlarını Amerika’ya çevirmiş durumdalar. Amerika’da da dünyanın gözü Miami’de oluyor. Miami’ye yoğun talep var ve çok büyük yatırımlar yapılıyor. Miami’deki projelerin büyük bir çoğunluğunun daha topraktan satılıyor. Türklerin yüzde 70’i yatırım, yüzde 30’u ise oturmak amaçlı konut alıyor” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.