Emlak Nabzı

Yabancılara Konut Satışı ve Vatandaşlık

Yabancılara Konut Satışı ve Vatandaşlık
102 views
10 Aralık 2021 - 13:20

Sadi Özdemir bugünkü köşe yazısında inşaat ve konut sektörünü ele aldı. ”Hem sanayi hem inşaat büyüseydi istihdam ve büyüme zıplar mıydı?” konusuna değindi.

Sanayide Büyüme, İnşaat ve Tarımda Küçülme Yaşandı

Dünya Gazetesi’nin köşe yazarlarından biri olan Sadi Özdemir, Türkiye’nin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında sanayi sektöründe %10 büyüme, inşaat sektöründe %6.7 küçülme ve tarım alanında da %5.9 oranında bir küçülme yaşandığını dile getirdi. Sadi Özdemir’e göre inşaat sektörü %6 büyüme gerçekleştirebilseydi toplam büyüme %7.4’den %10’a çıkacaktı. Buna bağlı olarak da işsizlik de tek haneli rakamları görecekti.

Yabancılara Konut Satışı ve Vatandaşlık

Yabancılara Konut Satışı ve Vatandaşlık

Yabancıya Konut Satışları İhracat Olarak Değerlendirilmeli

Sadi Özdemir geçen hafta Ankara’ya giderek KONUTDER başkanı Altan Elmas ve GİGDER başkanı Ömer Faruk Akbal ile görüştü. Bu görüşmeden önce Ticaret akanı Mehmet Muş ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir görüşme gerçekleştirdi. KONUTDER başkanı Altan Elmas ile yapılan görüşmede, Bakan Mehmet Muş’un yabancıya konut satışlarının ihracat olarak değerlendirilmesi için çalışmalar yaptığını dile getirdi. Nureddin Nebati’nin Maliye Bakanı olarak atanmasını da son derece mutlu bir şekilde karşıladığını belirtti.

Vatandaşlık İçin Konut Satışları

Vatandaş olmak isteyen yabancı kişiler konut alıyor. Şu an konut satışı ile vatandaş olmak için 250 bin dolar yeterli oluyor. Sadi Özdemir, bu limitin 500 bin dolara çıkması için siyasete baskı yapıldığını da dile getirdi. Türkiye’de konut satışı ile son 4 yılda 19.330 kişi vatandaş olmuş.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.