Emlak Nabzı

Türkiye Arnavutluk’a söz verdiği hastaneyi bitirdi

Türkiye Arnavutluk’a söz verdiği hastaneyi bitirdi
102 views
10 Nisan 2021 - 13:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’ya yapımı için söz verdiği hastanenin inşaatı tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rama’ya Fier Hastanesi’nin yapımını üstlendiğini ve üstelik yapımın 3 ayda tamamlanacağı müjdesini vermişti. Erdoğan’ın müjdesinin ardından hastanenin yapılacağı alan belirlenmiş, inşaat çalışmaları başladıktan sonra da kamulaştırılma işlemleri tamamlanmıştı. Fier kentinde Türkiye tarafından inşa edilen hastane 48 günde tamamlanmış oldu

Hastanenin yapım maliyeti 70 milyon Euro

Kullanılan tüm malzemelerin depreme dayanıklı olduğu belirtilen hastane inşaatında, peysaj çalışmaları devam ediyor. Hastanenin yer aldığı arazi 70 bin metre karelik alanı kapsıyor. Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği personele teslim edilecek olan hastanenin yapım maliyetinin 70 milyon Euro olduğu belirtildi.

Çelik konstrüksiyon şeklinde inşa edilen hastanenin B Blok bölümünde cerrahi alanlar ve laboratuvarlar yer alıyor. İki katlı B Blok, bir nevi hastanenin, A ve C bloklarında ise acil servis ve diğer bölümler bulunuyor.

Türkiyenin arnavutluğa yaptığı hastane

 

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.